Güncel

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

Apple geçtiğimiz günlerde bazı ülkelerde App Store fiyatlarına zam yapması ile gündeme geldi. İşte tüm detaylar.

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

Teknoloji devi Apple için oldukça yoğun günler yaşanıyor diyebiliriz. Bu kapsamda şirket geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisini tanıttı ancak bu seri ile ilgili problemler de ortaya çıktı. Özellikle Pro Max modelinde ortaya çıkan kamera titremesi sorununu çözmek için kolları sıvayan şirket şimdi bir de zam haberi ile gündeme geldi.

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı! - Resim : 1

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre euro'nun kullanıldığı tüm ülkeler ile bazı harici ülkelerdeki App Store fiyatları, artık yeni tarifeye göre uygulanacak. Global enflasyon ve artan maliyetler derken her yerden zam haberleri gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Apple da App Store fiyatlarına zam yapacak. ABD merkezli teknoloji devi Apple'dan tüm kullanıcılarını ilgilendiren bir açıklama geldi. Şirket, birkaç ülke ile euro para biriminin kullanıldığı tüm ülkelerdeki App Store fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. 

Apple tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda; Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam'daki fiyatlara zam yapıldığını görüyoruz. Henüz Türkiye'deki zam durumu ile ilgili bir detay mevcut değil. Doların yükselmesi ve euro karşısında bile daha değerli hale gelmesi gibi sebeplerle euro kullanılan ülkelerde de zam yapılacak.

Bu kapsamda tabi ki Türkiye için de zam gündeme gelecek. Apple'ın resmi olarak kabul ettiği para birimi dolar ve bu sebeple dolar karşısında değer kaybeden para birimlerini kullanan ülkeler zamlardan etkilenecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.