Güncel

Apple bir davayı daha kaybetti!

Son zamanlarda kaybettiği davaların sayısı artan Apple bir kez daha kaybetti!


Dünya'nın en büyük yazılım ve elektronik üretici firması Apple son zamanlarda açtığı patent davalarıyla ön plana çıkıyordu. Bu patent davaları genellikle Apple ile Samsung arasında oluyor, sürekli bir didişme ortamı bulunuyordu.

Son zamanlarda şaşırtıcı bir şekilde Appe ile Motorola arasında uzun süren bir patent davası sürdürülüyor idi. Dün bu davaların tekinde bir dönüm noktası yaşandı. A.B.D Yedinci Daire Temyiz Mahkemesi yargıcı Judge Richard Posner Apple'ın incelemek istediği Android işletim sistemiyle ilgili dökümanlara incelemesine izin vermedi. Şunları söledi: "Durum çok belirsiz ve genel, ayrıca Motorola'nın itirazları ikna edici." dedi ve dava bu açıklama ile birlikte 16 Mart'ta kapatıldı.

1332755817_0c9bd89db857b9d194211c9a73760235.jpg

Posner dava boyunca kesinlikle Apple'ın dokümanlara ulaşamayacağını söylemiyor. Apple daha spesifik dosyalara erişmeyi talep eder ve buna kaliteli bir sebeple yaparsa Posner izin verilebileceğini öne sürüyor.

Apple 30 Kasım 2010'da başvurduğu davanın sonucu hafta sonu
Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) tarafından araştırılan raporun sonucuyla belirlenmiş oldu. Raporun sonucuna göre Motorola mobil cihazlarında ya da yazılımlarında herhangi bir Apple'ın herhangi bir patentini ihmal etmediği ortaya çıktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.