Güncel

Apple da Notre Dame’a yardım edecek!

Tim Cook, bir yangında hasar gören Notre Dame Katedrali’nin yenilenmesi için maddi yardım yapacağını söyledi.

Apple da Notre Dame’a yardım edecek!

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın da Pazartesi gecesi çıkan bir yangında hasar gören Notre Dame Katedrali’nin yenilenmesi için maddi yardım yapacağını söyledi.

Apple da Notre Dame’a yardım edecek!

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın CEO'su Cook Twitter paylaşımında, “Fransızlar ve Notre Dame’ı bir umut simgesi olarak görenler için üzgünüz. Herkesin güvende olmasından mutluyuz. Apple Notre Dame Katedrali mirasının gelecek nesillere taşınmasına yardımcı olmak adına katedralin yenilenme çalışmalarına yardım edecek” dedi.

Cook'un paylaşımı öncesinde, Notre Dame Katedrali'nin yenilenmesi şimdiye kadar toplam 400 milyon euroya bağış yapılmıştı. Buna ek olarak Apple tarafında işler iyi gidiyor. Apple ve Qualcomm aralarındaki kavgayı sona erdirdi. Uzmanlar, 5G yarışında geri kalmak istemeyen Apple'ın anlaşmaya mecbur kaldığı yorumunu yaptı.

Anlaşma kapsamında Apple, Qualcomm'a ödeme yapacak ancak tutar açıklanmadı. En büyük çip üreticilerinden Qualcomm ile teknoloji devi Apple arasındaki patent krizi sona erdi. Ortak açıklama yapan iki şirket ABD, İngiltere ve Çin'de devam eden tüm davalardan vazgeçtiklerini ve bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Açıklamada, "Dünya çapında tüm suçlamaları geri çektik" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar
MUSTAFA
TABİKİ EDECEK GELİP BENİM CAMİLERİME YARDIMEDİCEK DEĞİLYA
Cevapla
Rot
Yıllar önce Amerika bilinçli olarak Bağdat’taki bir sürü tarihi eseri Yok etti. Aynı şekilde Şam da da bir sürü tarih Yok oldu ne bizde ne de dünyada bir tepki olmadı...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.