Güncel

Apple, dünyanın en değerli şirketi olacak!

Analistlere göre Apple değerini ikiye katlayacak.

Apple, dünyanın en değerli şirketi olacak!

Chicago merkezli Topeka Capital Markets analisti Brian White yaptığı açıklamada, şuanki hisse değeri 585.7 dolar olan Apple'ın, bu rakamı 2013'te 1,111 dolara çekeceğine inanıyor.

Apple'ın, geçtiğimiz aylarda hisse değeri 600 doların üzerine çıktı ve sonbaharda iPhone 5 ile iOS 6'ın piyasaya sürülmesiyle yeniden bir satış patlaması yaşaması bekleniyor. Analistlerde, White ile aynı görüşte ve bu rakama ulaşabileceğini düşünüyor.

1340179215_120619appletrillion.hlarge.jpg

White, "Apple'ın 2012 sonunda, küresel arenada bir şirket tarafından elde edilen en yüksek yıllık geliri elde edeceğine" inandığını belirterek, yatırımcıları heyecanlandıran sözler sarf etti. White ayrıca, yatırıcımcılara Apple'ın piyasa değerinin "milyar dolarla sınırlı kalmayabileceğini ve trilyonlara ulaşabileceğini" söyledi.

Apple'ın Tayvan'daki tedarik zincirinde görev alan kaynaklardan elde ettiği bilgiler sebebi ile White, beklentilerini bu kadar yüksek tutuyor.  Analiste göre, Apple'ın yeni nesil iPhone ve daha küçük boyutta bir iPad sunmasının beklendiği Eylül ayında, Apple tekrar teknoloji dünyasında tek başına lider olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.