Güncel

Apple en sonunda muradına erdi!

Apple 16 yıldır yapamadığını yaptı!


Yaklaşık 16 senedir Apple, üçüncü parti şirketlerin elinde bulunan apple.co.uk domain adını almak için uğraşıyordu. Sonunda Apple muradına erdi ve 16 yıl sonra bu domain adına sahip oldu.

Site 6 Temmuz'dan itibaren Apple'ın denetimine geçti.  Siteyi ziyaret eden kullanıcılar, Apple'ın apple.com adresinde bulunan İngiltere sayfasına yönlendiriliyorlar. Daha önce bu domain adı, Apple Illustration adındaki bir şirkete aitti. Şimdi ise şirketin yeni adresi, appleagency.co.uk olarak değişmiş durumda.

1342863045_apple-store11-500x374.jpg

Analistlere göre Apple, Apple Illustration'a domain adı için geri çeviremeyeceği bir teklif götürdü. Çünkü.uk isimlerini kaydeden Nominet'in domain adı ele geçirme gibi bir geçmişinin bulunmadığı söyleniyor. Daha önce herhangi bir domain adını satın almaksızın ürün tanıtan Apple'ın, aslında domain isimlerine çokta önem veren bir şirket olmadığı biliniyor.

Ayrıca Apple, geçtiğimiz aylarda ipad3.com ve iphone5.com adlı sitelerin ele geçirilmesi hakkında şikayette bulunmuş ve her iki siteyi de sahiplerinden gönüllü olarak alabilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.