Güncel

Apple etkinliği nasıl ve nereden izlenir? İşte yanıtı

Apple'ın 'Far Out' lansman etkinliği bu akşam 7 Eylül'de IST 22:30'da gerçekleşecek. Cupertino merkezli teknoloji devi, geçen ay etkinlik için davetiye gönderdi.

Apple etkinliği nasıl ve nereden izlenir? İşte yanıtı

Etkinlik sırasında Apple'ın iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max'ten oluşan iPhone 14 serisini tanıtması bekleniyor. Apple, geleneksel olarak her yıl en yeni iPhone modellerinin yanı sıra diğer ürünleri piyasaya sürüyor ve şirket aynısını bu yıl da yapabilir. Firmanın ayrıca bu akşam Apple Watch Series 8, Watch Pro ve AirPods Pro 2'yi tanıtması bekleniyor.

Etkinlik, Apple tarafından resmi YouTube kanalı ve şirketin etkinlik sayfası aracılığıyla canlı yayınlanacak. İzleyiciler, etkinliği Apple TV üzerinden de izleyebilecek.

'Far Out' lansman etkinliği sırasında Apple'ın iPhone 14 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Yaklaşan akıllı telefon serisinin iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i içerdiği söyleniyor.

Apple etkinliği nasıl ve nereden izlenir? İşte yanıtı

Apple iPhone 14 serisi söylentileri birkaç aydır ortalıkta dolaşıyordu. Söylentiler iPhone 14 ve iPhone 14 Max için benzer bir tasarım önerirken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max bazı tasarım değişiklikleri içerebilir. Daha önceki bir rapora göre, iPhone 14 Pro modellerinde tek bir çentik olarak görünen hap şeklindeki bir oyuk ve bir delikli oyuk olmak üzere iki oyuk yer alabilir. Çentiğin kamera ve mikrofon için gizlilik göstergelerini gösterecek şekilde eğimli olması bekleniyor.

Apple Watch Series 8'in ise yeni bir kırmızı renk seçeneğiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Smartwatch serisinin önceki nesil akıllı saatler gibi 41mm ve 45mm ebat seçenekleriyle piyasaya çıkacağı söyleniyor. Giyilebilir cihazın ayrıca bir ateş algılama sensörüne sahip olması bekleniyor.

Apple AirPods Pro 2’ninse bir tasarım revizyonuna tanık olmayacağı bildiriliyor. Bununla birlikte, kulakiçi kulaklıklar, aktif gürültü engelleme özelliği sunmak için kulak içi tasarımını koruyabilir. Şarj kutusunun nispeten daha küçük bir form faktöründe MagSafe kablosuz şarjı desteklediği söyleniyor. Önceki raporlara göre şirketin yeni nesil Pro kulaklıklar için USB Type-C şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.