Apple fiyatlarını arttırmaya hazırlanıyor

Cupertino merkezli şirket fiyat politikasını tekrardan gözden geçirme kararı aldı. Bu doğrultuda Apple önümüzdeki dönemde duyuracağı Mac modellerinin fiyatını arttırma kararı aldı.

Apple fiyatlarını arttırmaya hazırlanıyor

Teknoloji sektöründeki önde gelen isimlerden biri olan Apple önümüzdeki dönemde yeni Mac modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Apple'ın tanıtacağı yeni Mac modellerinde M2 yongasını kullanacağı sızdırılmıştı.

Malum M1 ile gelen Mac modelleri büyük sükse yaptı. Öyle ki Apple'ın satışları neredeyse ikiye katlandı. Hal böyle olunca Apple da M1 yongasının devamı için kolları sıvadı.

Cupertino merkezli şirketin önümüzdeki Haziran ayında yeni bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Bu etkinlikte M2 yongasından güç alan 2 farklı MacBook modelinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple fiyatlarını arttırmaya hazırlanıyor - Resim : 1

Apple bir kez daha fiyat arttırmaya hazırlanıyor

Peki Apple yeni MacBook modelleri için nasıl bir fiyat politikası güdecek. Hemen belirtelim. Sızdırılan bilgilere göre Apple yeni MacBook modellerini fiyatını sabit tutup, eskilerinin fiyatını düşürmek yerine, eski modellerin fiyatını sabit tutup yeni modelleri zamlı bir fiyattan satışa sunacak.

Bu durumun temel nedeni ise yaşanan çip krizine bağlanmış durumda. Malum küresel çapta yaşanan bir çip krizi söz konusu. Hal böyle olunca pek çok firma da ya üretim bandını kısmak zorunda kaldı, ya da fiyatlarını arttırmak. 

Apple her zaman olduğu gibi tamamen duygusal davranarak fiyat arttırma modelini seçmiş durumda. Hali hazırda ülkemizde Apple ürünleri zaten çok ucuz sayılmazdı. Muhtemelen bahse konu fiyat artırımı ile birlikte yeni MacBook fiyatı da 20.000 TL'ye yaklaşacaktır.