Güncel

Türkiye tepki gösterdi Microsoft işine son verdi!

İzmir Depremi ile ilgili yaptığı yakışıksız paylaşım Maxime Rastello isimli Microsoft MVP’sinin işine kaybetmesine yol açtı.


Kısa süre önce İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında çirkin paylaşımlar yaparak altına da “hak ettiniz” yazan Maxime Rastello isimli Fransız vatandaşa tepkiler yağdı. Kısa sürede bu ismin Microsoft’un üst düzey çalışanlarından biri olduğuna dair bilgiler yayılmaya başladı.

Bu bilgi kirliliğinin artması üzerine Microsoft cephesinden açıklama geldi. Microsoft’tan yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

Türkiye tepki gösterdi Microsoft işine son verdi!

İzmir’de gerçekleşen deprem ile ilgili yaptığı paylaşımlarla tepki çeken kişi (Maxime Rastello) bir Microsoft çalışanı değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Kendisi şimdiye kadar bir MVP çalışanı olarak görevini yürütmekteydi. Fakat sözleşmesini ihlal eden davranışlarda bulunduğu için MVP programıyla tüm ilişkisi kesilmiştir.”

Burada bahse konu MVP olayının Microsoft ürünlerinde uzmanlaşmış olan sektör profesyonelleri olduklarını belirtelim. Bu programda yer almak için Microsoft onayı gerekse de kişiye Microsoft tarafından herhangi bir maaş ya da ikramiye ödenmiyor.

Öte yandan Microsoft’un açıklamasından hemen sonra Maxime Rastello da bir özür paylaşımında bulundu. Fakat Rastello’nun özür paylaşımına rağmen kendisine MVP görevi yeniden verilmedi.

Bizler de Microsoft’u aldığı bu etik karardan ötürü tebrik ediyoruz. Sivillerin ölümünü bu şekilde sevinç çığlıklarıyla kutlayanlara hiçbir şartta fırsat verilmemesi gerekiyor. Bu hiç hoş bir davranış değil. Dileriz Rastello’ya farklı yaptırımlar da uygulanır.

Yorumlar
Ahmet
Bu terbiyesiz Türkiye'ye gelsin gösterelim misafirperverliğimizi!
Cevapla
116.alay
Ona tepki vereceğinize eski merkez bankası başkanına verin tepkinizi Kızılay yok İzmir'de demişti halbuki Kızılay canla başla gonululerle calisti ona vereceğiniz tepkiyi ana muhalefet başkanına veriniz tepkinizi vefat eden insanlar üzerinden rant sağlarken tepkinizi veriniz
haber
aynen gelsinler bi de gösterem
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.