Apple iPhone 13 cihazlarda şaşırtıcı problem!

Apple iPhone 13 serisi eşi benzeri görülmemiş bir problem yaşıyor. Kullanıcılar ekranlarının pembe ya da mora döndüklerini belirtti.

Apple iPhone 13 cihazlarda şaşırtıcı problem!

Birden fazla Apple iPhone 13 kullanıcısı şaşırtıcı bir problemle uğraşıyor. Kullanıcılar cihazlarını fabrika ayarlarına sıfırlama ve güncelleme gibi geçici çözümlerin sonuçsuz kaldığını belirtti. Görünüşe göre telefonlarının ekranı rastgele pembe/mora renk alıyor ve sebebi belli değil.

Apple iPhone 13 cihazlarda şaşırtıcı problem!

iphone 13

Sorun, Weibo gibi platformlarda akan şikayetlerle Çin'de yaygın gibi görünse de, diğer bölgelerden dağınık raporlar var. Pembe ekran sorununa ayrıca gecikmeler, donmalar, otomatik yeniden başlatmalar ve diğer sorunlar eşlik edebilir. Sorun kalıcı bir şey gibi görünmüyor ve kendi kendine gelip devam ederek aralıklı olarak ortaya çıkıyor. Dikkat çeken bir diğer özellik ise ekran pembeye döndüğünde durum çubuğu simgelerinin ve diğer bilgilerin genellikle görünmeye devam etmesi.

@BossLianbo'nun Weibo'daki bir raporu, Apple'ın resmi müşteri hizmetlerinin bunun bir donanım sorunu olmadığını söylediğini ve çözüm olarak sistemi güncellemeyi önerdiğini söylüyor. Ayrıca müşteri hizmetlerinin, uygulama ve iOS sürümleri arasındaki uyumsuzluğu ortadan kaldırmak için tüm uygulamaları en son sürüme güncellemeyi önerdiği bildiriliyor. Ancak hiçbir şey yardımcı olmuyorsa, Apple, cihazları değiştirmeyi teklif ediyor.

Şimdiye kadar, pembe ekran sorunu, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve hatta iPhone 13 Pro Max kullanıcılarından sorunun raporlarının ortaya çıktı. Yani tüm iPhone 13 serisi bu benzersiz problemle karşı karşıya diyebiliriz.