Apple iPhone 15 Pro hakkında yeni gelişme!

Apple iPhone 15 Pro her ne kadar seneye gelecek olsa da cihazla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Apple iPhone 15 Pro hakkında yeni gelişme!

Yeni bir rapor, BOE'nin Apple'a 2023'te üst seviye iPhone'ları için OLED LTPO ekranlar tedarik edecek firma olabileceğini öne sürdü. Paneller Apple iPhone 15 Pro serisi için olacak. The Elec'e göre, Çinli ekran üreticisi gelecek yıl Cupertino merkezli deve OLED LTPO panelleri üretecek ve tedarik edecek. Şirket daha önce iPhone 12 serisi için OLED ekran tedarik etmede başarısız olmuştu, ancak mevcut nesil amiral gemisi iPhone 13 serisi için tedarik zincirine girmeyi başardı. Ancak, yalnızca temel model için paneller üretirken, üst düzey Pro varyantları Samsung Display tarafından sağlandı.

Apple iPhone 15 Pro hakkında yeni gelişme!

apple iphone 15 pro

Şimdi, BOE, OLED LTPO panel üretimini genişletmek istediğinden bu durum değişecek gibi duruyor. Başka bir deyişle, bu rapor iPhone 15 Pro'nun 120Hz değişken yenileme hızına sahip olacağını da öne sürüyor. Yaklaşan iPhone 14 serisi ile BOE, alt uç model için ekranlar sağlamaya devam ederken, Pro varyantları Samsung ve LG ile sağlanmaya devam edecek. iPhone 15 serisi gelecek yıl piyasaya sürülecek olsa da, iPhone 14 serisi bu yılın ikinci yarısında geliyor. iPhone tasarımına yeniden bir tasarım getirmesi ve selfie kamerası ile TrueDepth sistemi için ön tarafında hap şeklinde bir kesik içermesi bekleniyor. Daha önce, BOE'nin şirkete gelecekteki iPad'leri için 15 inç OLED ekranlar tedarik ettiğini bildirmiştik. Görünüşe göre firma Apple tedarik zincirini yukarı taşıyor.