Güncel

Apple logolarını satışa çıkardı

Apple, gökkuşağı logolarını açık arttırma ile satışa sunacak.

Apple logolarını satışa çıkardı

Her şirketin kendine özel logosu vardır ve Apple’ın logosu da ısırılmış adının anlamında olduğu gibi elma şeklinde. Şirket elma logosunu tasarladığından bu yana çeşitli desenlerle kullandı ve şimdi bu logolardan ikisini satışa çıkardı.

Yeni gelen haberlere göre Apple'ın Cupertino'daki merkez binasında kullanılan 2 adet gökkuşağı elma logosu, 4 Haziran günü New York'ta gerçekleştirilecek müzayede de açık artırma ile satılacak.

1400565451_applelogo.jpg

Apple ürünlerinde hala kullanılan gökkuşağı Apple logosu 1977 yılında kullanılmaya başlanmış ve 1990'ların sonlarına kadar şirketin resmi logosu olarak yerini almıştı. Satılan logoların 10 bin ila 15 bin dolar arasında alıcı bulması bekleniyor. 2 gökkuşağı Apple logosundan büyük olanın 46x49 inç ölçülerine sahip ve köpük malzemeden imal edilmiş. Küçük olanı ise 33x36 inç ölçülerinde olduğu ve metal-fiberglass malzemeden yapıldığı söyleniyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.