Güncel

Apple Macbook Air üretimini durduruyor mu?

MacBook Air üretiminin durduralacağı yönünde yeni iddialar ortaya çıktı.

Apple Macbook Air üretimini durduruyor mu?

Ortaya çıkan yeni iddialar Apple'ın gelecek yıldan itibaren MacBook Air üretimini durduracağı yönünde.

MacBook Air ilk olarak Steve Jobs sunumuyla 2008 yılında tanıtılmıştı.Sevenleri tarafından hafifliği ve inceliği ile tercih edilen MacBook Air 2008'den bu yana birçok kez değişikliğe uğrayarak bugünkü şeklini aldı.Yeni iddialar önümüzdeki yıldan sonra Apple'ın yatırımlarını MacBook ailesine yapacağını ve MacBook Air serisine son vereceğini belirtiyor.

Henüz Apple tarafından sunulmuş resmi bir açıklama mevcut değil.Fakat MacBook serisinin hafiflik ve incelik konusundaki beklentileri fazlasıyla karşıladığı ve MacBook Air serisine bu sebeple artık gerek duyulmadığı belirtiliyor.

Şüphesiz bu iddiaların ortaya çıkmasına sebebp olan en önemli unsurlardan bir tanesi de iPad Pro tabletler.Bu tabletler kullanıcıların taşınabilir bilgisayar şeklinde uygun aksesuarlarla kullanılabilmesine olanak tanıyor.Elbette ki bu tabletler bir MacBook Air performansı gösteremeiyor ancak taşınabilirlik konusunda kullanıcılar MacBook Air'den daha çok iPad Pro'ları tercih etmekte.

Söz konusu iddiaların doğru olup olmadığı ise resmi bir açıklama ile ya da 2017'den sonraki üretim politikası ortaya çıktığında belli olacak.

MacBook Air'in üretiminin durdurulmasına dair iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu iddialar resmi olarak doğrulansaydı doğru bir karar olur muydu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.