Güncel

iPhone tedarikçisi ARM 32 milyar dolara satıldı

Japonya merkezli Softbank, İngiltere'nin en büyük teknoloji şirketi olan ARM'yi 32 milyar dolara satın aldı.

iPhone tedarikçisi ARM 32 milyar dolara satıldı

Teknoloji dünyasının en büyük satın almalarından biri gerçekleşti. Japonya merkezli Softbank, İngiltere'nin en büyük şirketlerinden biri olan, tasarladığı işlemciler bugün başta akıllı telefonlar olmak üzere pek çok cihazda yer alan ARM'yi satın aldı.

Japonya merkezli Softbank, İngiltere'nin en büyük şirketlerinden biri olan, tasarladığı işlemciler bugün başta akıllı telefonlar olmak üzere pek çok cihazda yer alan ARM’yi satın aldı. Gelen ilk bilgilere göre, banka ARM'’yi 32 milyar dolar (yaklaşık 90 milyar TL'ye) bünyesine kattı.

Sterlin para biriminin değer kaybetmesi, yabancı şirketlerin gözünü İngiltere'deki firmalara dikmesine neden olmuştu. Daha önce Vodafone'a 15 milyar dolar ve Sprint'e 20 milyar dolar yatırım yapan telekomünikasyon ve internet şirketi SoftBank da bunlardan biriydi. Şirket yaptığı açıklamayla birlikte ünlü ARM firmasını 31,4 milyar dolara satın aldıklarını duyurdu. SoftBank, ARM şirketine hisse başı 17 sterlin ödeyek. Ayrıca 31,4 milyar dolara gerçekleştirilen satın alma teknoloji dünyasının en büyük satın almalarından biri olarak gösteriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.