Güncel

Apple mağazalarını kapatmaya başladı!

Omicron varyantı hayatı zorlaştırmaya başladı. Mağaza çalışanlarının sağlığını korumak adına Apple bazı mağazalarını kapatmaya karar verdi.

Apple mağazalarını kapatmaya başladı!

Apple, COVID-19'un etkilerine yanıt olarak daha fazla mağaza kapatmaya başladı. Bloomberg, iPhone üreticisinin, çalışanlar arasındaki maruziyet ve salgınlardaki artışın ardından ABD ve Kanada'daki üç mağazasını geçici olarak kapattığını bildirdi. Annapolis (Annapolis Mall), Miami (Brickell City Centre) ve Kanada'nın başkenti Ottawa'daki (Rideau Centre) mağazalar 18 Aralık veya 19 Aralık'a kadar kapalı kalacak.

Etkilenen mağazalarda kaç çalışanın COVID-19 geliştirdiği belli değil. Apple, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, pandemi koşullarını "düzenli olarak izlediğini" ve günlük sağlık kontrolleri, maskeler, ekstra temizlik ve ücretli hastalık iznini içeren "kapsamlı" bir mağaza güvenliği girişimine sahip olduğunu belirten önceki bir açıklamayı yineledi. Tüm çalışanlar geri dönmeden önce COVID-19 testlerini yaptırmak zorunda kalacak.

Apple mağazalarını kapatmaya başladı!

apple

Bunun gibi kapanışların yakın gelecekte devam edeceğine dair bir kesinlik yok. Artan enfeksiyon oranları ve yeni koronavirüsün Omicron varyantı etrafındaki belirsizlikle birlikte, bu son dalga geçene kadar daha fazlasının olması şaşırtıcı olmayacaktır. Bu hareket, yalnızca Apple'ın değil, birçok mağazadaki perakende personeli için kalıcı risklerin de altını çiziyor. Birçok perakende çalışanının maske takması ve sağlık durumlarını paylaşması gerekse de, hasta müşterilerden mutlaka kaçınamazlar. Apple mağaza yöneticilerinin COVID-19 semptomları göstermesine rağmen astlarına gelmeleri için baskı yapmış olabileceğine dair endişeler var. Mağazalar riskleri en aza indirebilir, ancak hastalık devam ettiği sürece tamamen kaçınmak mümkün değil.

Yorumlar
Onur Şen
İnşallah Kafana da bir daha hiç açılmaz bu kadar pahalı telefonları sattığı için Türkiye onun firmasını Bence de kapatmam zaten burada bir çay satılmamalı o kadar pahalı ki insan alınca düş elinden düşse fiyat da bir şey olsa kendi cebinde böbreğini satmış gibi oluyor
Cevapla
Bulut
40-50 bine telefonmu olur daha çok kapatir
Cevapla
Yvz
Covid yüzünden kapanıyor…
Kemal
Onlar bu fiyatlara satmıyor. Bizim paranın değeri yok. Amerika'da kaç dolarsa burdada aynı. 13 pro Max aldım newyorkdan . Aynı dolar aynı fiyat. Burda dolar 17 lira. Çaktin mi?
Gökcan
Beter olsunlar
Cevapla
Emre
Dünya kıtlığa doğru giderken ekonomi bu haldeyken hala ıphoneları 15000 20000 esatarsa yakında iflas eder dünyayı sömürmekle ısrarcı bu ne aç gözlülük yakında ıphoneları 5000 değil 2000 tl olursa şaşırmayın bu ne kibir kibiri onu batıracak yakında daha çok kapatır alan aldı bundan sonra kimse almaz
Cevapla
Yusuf bey
Beter olsun tam dolandırıcı bu Apple siparişimizi iptal etti fiyatlar artınca.
Cevapla
Akın Akcabelen
Yoooo geldi bana
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.