Güncel

Apple Music'in abone sayısı Spotify'i solladı!

Yayınlanan bir rapora göre Apple Music, ABD'deki abone yarışında Spotify'i geride bıraktı. Detaylar haberimizde.

Apple Music'in abone sayısı Spotify'i solladı!

Online müzik alanında listelerin başını çeken iki isim olan Spotify ve Apple Music'in rekabeti agresif şekilde sürmeye devam ediyor. Yayınlanan bir rapora göre, Apple Music'in ücretli abone sayısı Spotify'i geçmiş durumda.

Apple Music'in abone sayısı Spotify'i solladı!

Müzik dinlemek isteyenler için birçok uygulama mevcut. Fakat bu alanda öncelikli olarak akla gelen ilk iki isim Spotify ve Apple Music oluyor.

The Wall Street Journal’ın yayımladığı yeni bir rapor hazırladı. Bu rapora göre, Apple Music ile Spotify arasındaki rekabetin daha da arttığı ve Apple Music’in ABD’de Spotify’dan daha fazla aboneye sahip olduğu belirtiliyor.

Konu ile ilgilenen uzmanlara göre, Spotify'ın ABD'deki güncel abone sayısı 26 milyon civarıyken Apple Music'in 28 milyona ulaşmış durumda. Yine de ABD’de liderliği Apple Music ele geçirmiş olsa da dünya çapındaki abone sayıları ele alındığında Spotify’ın ciddi bir üstünlüğe sahip olduğunun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Spotify’ın piyasaya sürülmesinden yıllar sonra, daha yeni sayılabilecek bir zaman diliminde piyasaya sürülen Apple’ın müzik hizmetinin bu başarısı oldukça etkileyici görünüyor.

Apple Music'in abone sayısı Spotify'i solladı! - Resim : 1

Ama yine de analistler, Spotify'ın ABD dışında Apple'dan daha güçlü bir abone pozisyonuna sahip olduğunu düşünüyorlar.

Yayımlanan verilere göre Apple Music’in dünya çapındaki ücretli abone sayısı 56 milyon iken Spotify’ın 96 milyondan daha fazla ücretli abonesi bulunuyor. Ayrıca Spotify'nin 200 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Fakat büyüme hızlarına bakıldığında, yakın gelecekte Apple Music’in abone sayısının Spotify’i yakalayabileceği öngörülüyor.

Apple Music'in abone sayısı Spotify'i solladı! - Resim : 2

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple Music, Spotify'nin abone sayısını yakalayabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.