Güncel

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor!

Dünyanın en çok tercih edilen müzik platformu Spotify, gelecek olan yeni bir güncelleme ile birlikte bir dizi sürpriz özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor!

İsveçli müzik devi Spotify, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bir dizi özellik üzerinde çalışıyor. Uyku zamanlayıcısı, şarkı kodu, nagivasyon ve harita entegrasyonu gibi özelliklere sahip güncelleme hakkındaki detaylara gelin birlikte göz atalım.

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor!

Aylık 200 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan platform Spotify, Android uygulaması için yayınlayacağı yeni güncelleme ile birçok yeniliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Sunulması beklenen en dikkat çekici özellik ise uyku zamanlayıcısı.  Uzanırken veya uyumaya yakın müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz bu özellik mutlaka ilginizi çekecektir.

Uyku zamanlayıcısı ile, kullanıcının Spotify için belirlediği herhangi bir sürenin sonunda müziğin otomatik olarak durdurulabilmesine imkân tanınıyor. Böylelikle müzik dinlerken uyuyakalsanız dahi, Spotify'da çalan müziğiniz belirlediğiniz süre sonunda çalma listesi durdurulacağından dolayı açık kalmamış oluyor.

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor! - Resim : 1

Spotify’daki bir diğer yenilik ise, şarkı paylaşımları ile ilgili olacak. Kullanıcılar, beğendikleri şarkıları çok daha kolay ve hızlı şekilde arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Ayrıca platforma gelecek bir diğer özellik ile birlikte her şarkının kendine özel bir kodu olacak. Telefonların kamerası vasıtasıyla okutulan bu kod ile şarkı otomatik olarak çalmaya başlayacak. Ancak bu sistemin ne şekilde işleyeceği ile ilgili detaylar henüz belirsizliğini koruyor.

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor! - Resim : 2

Dijital müzik devinin sürprizleri bunlarla da sınırlı değil. Spotify artık Waze ve Google Maps gibi uygulamalarla da entegre bir şekilde çalışabilecek. Fakat bu entegrasyon sürecinin de ne aşamada olduğu henüz netlik kazanmış değil.

Spotify yeni güncelleme ile değişiyor! - Resim : 3

Bu yeni güncelleme ilk olarak Android platform için gelecek olsa da, söz konusu özelliklerin çok kısa bir süre sonra iOS kullanıcıları için de sunulması bekleniyor. Ayrıntılara ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.