Güncel

Apple, perakendecileri tehdit etti!

Apple, ABD’de, rakibi Samsung’un ürünlerini sattırmamak için yasal yolların dışındaki yöntemlere de başvurmaya başladı.


Apple ve Samsung arasında görmeye alışık olduğumuz patent davaları, ABD'de farklı bir boyuta ulaştı. FOSS Patents şirketi bir belge ele geçirdi ve bu belgelere göre, Apple, ABD'deki önde gelen perakendecilere bir mektup yolladı. Apple mektupta, Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu ve Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarının satışını yapmamalarını istedi.

Samsung, mektupla ilgili yaptığı açıklamada Galaxy Nexus ve Tab 10.1'in satışını yasaklayan mahkeme kararı çıkmadan önce gönderildiğini söyledi. Şirket mektubun, "sadece Samsung cihazlarını değil, aynı zamanda Samsung'la işbirliği yapan firmaları da" kapsadığını iddia etti.

1342441535_120716apple1-1ec675a913.jpg

Üç sayfalık belgenin The Verge sitesinde bir kopyası yayımlandı ve belgede "Samsung Galaxy Tab 10.1 ve benzeri tüm cihazların, ABD sınırları içinde ithal edilmesi, satışı için teklifte bulunulması ve satılması eylemlerinin en kısa zamanda durdurulması gerektiği" belirtiyor.

Samsung, söz konusu mektup için "tehdit içerikli" olduğunu belirtti ve ABD'li perakendecilerin stoklarındaki ürünleri hiçbir müdahale olmadan satabilmeleri gerektiğini söyledi.

1342441553_1207163-533da0cf91.jpg

The Verge sitesi, Apple'ın tüm uyarısına rağmen birçok perakendecinin stoklarında Samsung ürünleri bulundurmaya devam ettiğini belirtti. Ürünlerin satışını yapan mağazalardan Sam's Club ise hakkında geçici satış yasağı bulunan iki ürün için mahkemeden çıkacak nihai karara kadar stoklarını koruyacaklarını dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.