Güncel

MSNBC yolun sonuna geldi!

Microsoft ve NBC'nin ortaklığı bitiyor!


Microsoft ve NBC'nin ortaklığı yolun sonuna geldi. Dün akşam NBC News'te resmi olarak Microsoft ile ortaklıklarının kalmadığı açıklandı. İnternet ortaklığı bulunan bu iki firmanın MSNBC.com adına da geri bildirimler yapılarak ortaklık sona erecek.

MSNBC.com'un NBCNews.com olarak değiştirilmesi bekleniyor ve MSNBC TV konusunda da yeni bir isime ihtiyaçları olacak. Charlie Tillinghast tarafından yapılan açıklamaya göre bu platformun yeni bir isim ve yeni bir URL ile yola devam edeceğini geri kalan her şeyin aynı kalacağı belirtildi.

1342432686_resim1.jpg

Ortalıklarının bittiğini 16. yıl dönümlerine yaklaşırken açıklayan firmaların birlikte çalıştığı MSNBC'nin 55.7 milyon ziyaretçisi bulunuyordu. %50 hissesi bulunan Microsoft 220 milyon dolar ödeyerek 1996 yılında bu işe girmişti. Ayrıca The New York Times ile olan bir davada Microsoft 300 milyon dolar ödemek zorunda kalmıştı. Şimdi ise ortaklığın bitmesiyle veriler %50 oranında paylaşılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.