Güncel

'Apple, Samsung ve Google ile çalışmalı'

Bu sözler çok konuşulacak, Apple cephesinin en önemli isminden gelen bu sözler şaşırttı!


Apple'ın kuruluşunun temellerini atan 2 kişiden birisi olan Steve Wozniak geçtiğimiz günlerde şok etkisi yaratacak sözlere imza attı. Steve Jobs ile Apple Computer'ın temellerini atan ikili ilerleyen yıllarda yollarını ayırmış olacaktı. Steve Wozniak adıyla tanınan kurucu Apple cephesinden ayrıldıktan sonra fahri bir Apple çalışanı olarak bir çok davet ve lansmanlarda temsilen görünmeye devam etti.

Jobs'ın ölümünden sonra da kamera karşısına geçen Wozniak, zaman zaman verdiği demeçlerle birlikte gündemde kalmayı başarıyor, sansasyonel açıklamalarda bulunuyordu. Geçtiğimiz saatlerde Apple'a yönelik yaptığı yeni bir açıklamayla yine gündemin en tepesine oturmayı başardı. 

1383574658_920575-steve-wozniak.jpg
Wozniak, Apple’ın en büyük rakipleri olan Google ve Samsung ile çalışması gerektiğini belirtti. BBC'ye yaptığı açıklamalarda Woz, Apple’ın Siri gibi arama motoru teknolojisine dayanan hizmetlerini geliştirmek ve girmeye hazırlandığı giyilebilir teknoloji piyasasında başarılı olmak için Google ile çalışması gerektiğini belirtti.

Wozniak, “Tanrı’dan Apple ve Google’ı ileride ortak yapmasını diliyorum” ifadesini kullandı. Kendisine ümit ettiği ortaklığın nasıl kurulacağı sorulan Wozniak, ‘bu konuda emin olmadığını’ söyledi. 63 yaşındaki Wozniak, “Muhtemelen yanılıyorum ama iş dünyasındaki endişeler hakkında bilmediğim birçok şey var. Her zaman aklınızda bulundurmanız gereken şey, şirketlerin en büyük derdinin para kazanmak olduğu” dedi.

1383574690_steve-woz-ipad-tutmadi-simge640x360.jpg

‘SAMSUNG’LA ORTAKLIK KURULMALI

Wozniak, röportajında Apple’ın Siri sesli komut teknolojisi de eleştirdi. Ara sıra arattığı restoranları Siri aracılığıyla bulamadığını söyleyen Wozniak, “Ama Android’de genelde sorun yaşamıyorum... Bilgisayarlar geliştikçe yapay zekaları da gelişiyor” dedi.

Apple ve Samsung arasında kurulacak ortaklığın inovasyon adına büyük bir fırsat olduğunu belirten Wozniak, ‘Samsung’da, iPhone’umda görmek istediğim şeyleri görüyorum... Apple’ın bunları kullanabilmesini isterdim ve bu konuda Samsung bize engel olur muydu bilmiyorum” yorumunu yaptı.

Wozniak, lisansların ortak kullanımı ve teknoloji paylaşımıyla birçok yeni ürün geliştirilebileceğini belierterek, “Çok daha ileri gidebiliriz... Bence lisansların adil fiyatlarla satıldığı bir dünyada yaşamalıyız” dedi.

Sizce Apple, Samsung ve Google ile çalışmalı mı? Yorumunuz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.