Güncel

Apple, Samsung'un gizli belgelerini ele geçirdi!

Apple, ele geçirdiği Samsung'un gizli belgelerini mahkemeye sundu.


Apple ile Samsung arasındaki savaş Kaliforniya eyaletinin San Jose şehrinde ki dava ile devam ediyor. Mahkeme de Apple tarafından Samsung'a ait 132 sayfalık gizli bir doküman mahkemeye sunuldu.

Bu doküman, 2010 yılında Samsung ürün mühendisleri tarafından hazırlanmış. Dokümanda Galaxy S ile iPhone'un karşılaştırıldığı bazı bölümler yer almış. Gizli olarak nitelendirilen ve Korece'den İngilizce'ye çevrilmiş bazı metinlerinde yer alan dokümanda, iki ürününde her bir özelliği değerlendirilerek Samsung'un daha ileri gidebilmesi için neler yapması gerektiği araştırılmış.

1344496183_apple-vs-samsung-lawsuit.jpg


Apple ise bu dokümanda Samsung'un Galaxy serisi ürünlerinin arayüz ve tasarımlarını nasıl daha fazla iPhone'a benzetebileceğini anlattığını iddia ediyor. Samsung'un tasarım ve işlev patentlerini ihlâl ettiğini de kanıtlamak için tanıkların ifadesine başvuran Apple, Güney Koreli üreticinin ürünlerindeki benzerliklerin tesadüften olmadığını ve ihlale yol açtığını iddia etti.

Samsung ise ürünlerinde ihlâle yol açacak herhangi bir durumun olmadığını savundu. Apple, tasarım ve işlevlerinin patentler ile garanti altına alınamayacağını belirtiyor. Ayrıca Samsung, dokunmatik ekranların akıllı telefon sektörünü iPhone benzeri cihazlar üretmeye yönlendirdiğini ifade etti.

Samsung'a ait bu gizli dokümanı Apple'ın delil olarak mahkemeye sunmuş olması duruşmanın yönünü nasıl etkileyeceğini ilerleyen zamanda hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.