Güncel

Apple Samsung'un yeni amiral gemisi S3 için dava mı açıyor?

Apple bir süredir ara verdiği patent davalarına yeniden mi başlıyor?

Apple Samsung'un yeni amiral gemisi S3 için dava mı açıyor?

Dünyanın en büyük mobil cihaz üretici firmalarından olan Apple 2 3 yıldır açtığı patent davalarıyla tanınan, hatta dünyada en çok patent davası açan şirketlerden birisi olarak tanınıyor.

Mobil cihaz sektöründe özellikle son 2 yıldır açtığı patent davalarının sayısı bilinmiyor. Son 1 sene içinde Samsung için açtığı davaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyorken bugün o davalara bir yenisinin daha ekleneceği yönünde haberler yer almaya başladı.

1339006160_verizon-sgsiii-540x4511.pngApple'ın avukatları bildiğiniz üzre geçtiğimiz haftalarda Samsung'un safkan Android 4.0 Ice Cream Sandwich'li telefonu Nexus için dava açmışlar, henüz bir karara varmasa da sonuçlarını bekler olmuşlardı. Bu davanın yanına geçtiğimiz saatlerde atılan iddialara göre yeni amiral gemi Galaxy S3 için dava açılacağından bahsediliyor.

Fosspatents.com‘den gelen habere göre Samsung Galaxy S3 ilk çıktığı hafta Apple tarafındna satın alınarak derinlemesine incelemeye tabi tutuldu. Yapılan inceleme sonucunda Samsung'un kendilerine ait olan patentlerini ihlal ettiği kanısına vardı. Şirket yetkilileri hemen harekete geçerek yeni amiral gemiye dava açmak için ilk adımları attı bile.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/samsung-galaxy-s-3.jpg
*Verilen haberin detaylarında Amerika'da yapılacak olan yeni amiral gemi Galaxy S3 lansmanının açılacak olan patent davasından ötürü iptal veya ertelenebileceğini dile getirmesi büyük tepki yarattı.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.