Güncel

Apple Türkiye kafayı yedi! Bu kadarı da ayıp be kardeşim!

Apple Türkiye resmen kafayı yedi. Absürt fiyatlarıyla tepki çeken Cupertino merkezli şirketin Türkiye yönetimi şimdi de basit bir monitör standı için 10.000 TL istiyor. Evet yanlış okumadınız 10.000 TL!


Apple'ın Türkiye'de uçuk kaçık fiyatlar uygulamasına artık alıştık. Malum telefonlar için belirtilen fiyatları, vergiler yüksek vs. deyip geçiştiriyoruz. Lakin Apple Türkiye artık işi iyice abarttı. Hem de öyle böyle değil.

ABD'de 999 dolara satılan monitör standı için Türkiye pazarında belirlenen etiket adeta dudak uçuklatıyor.

Apple Türkiye, basit bir monitör standı için 9.999 TL'lik bir etiket belirledi. Evet yanlış okumadınız. Dokuz bin dokuz yüz doksan dokuz TE LE!!!

Yanlış anlaşılma olmasın. Burada monitörden ya da bilgisayardan bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz sadece monitörü koymak için kullandığımız stant.

Apple Türkiye kafayı yedi! Bu kadarı da ayıp be kardeşim!

Normal şartlarda bu paraya bırakın monitörü, komple bilgisayarı bile almanız mümkün. Lakin söz konusu Apple olunca işler değişiyor. Görünen o ki Apple Türkiye ekibi de bu konuda hayli dengesiz. Muhtemelen kendilerini silikon vadisinde falan sanıyorlar. 

Apple Türkiye ekibine ufak bir hatırlatmada bulunalım. Burası ABD ya da ekonomisi çok çok iyi olan İskandinav ülkelerinden biri değil. Ayrıca burada asgari ücret de 15.000 - 20.000 TL değil. Hatta belirlenen bu etikete orta seviye olarak gösterilen pek çok beyaz yakanın 1 - 2 aylık maaşı bile yetmeyecektir.

Dolayısıyla artık kendilerine bir çeki düzen vermeleri ve bu doğrultuda Türkiye için özel bir fiyat indeksi oluşturmalılar. Yoksa bu kafayla Apple Türkiye'nin geleceği çok da parlak görünmüyor. 

Yorumlar
Alper
Bu ürün 10.000 TL değil 1000 USD+vergi.Urun 1000 lira olsa fiyatı iyi olmayacak mıydı öyle dusunun
Cevapla
Yasar
Apple ürünü almadım aslada almam,insanları keriz görüyorlar resmen,verdiği teknoloji mislini yarı fiyatinada almak varken ayrica
Cevapla
Ccc
Bu yazar arkadaş ne anlatıyor arkaslar 😀 bu ne saçma bir yazı olmuş böyle insan okuyunca inanamiyor beyin sarsintisi falan mı geçirmiş Teknolojioku sana sesleniyorum hayatımda bukadar saçma bişey okumadım kimlere yazdiriyorsunuz ya
Cevapla
Kubilay
Marka gösteriş düşkünü olunca deve diken ilişkisi
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
YAHU BU G@KKO (GAKGUK) NERDE YA?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.