Kripto Para

Elon Musk bu şarkı için rekor ücret istiyor! Ada mı satın alıyoruz?

Elon Musk'ın sosyal medya hesabından paylaştığı şarkı için akılalmaz teklifler geldi. Musk'ın istediği ise oldukça ilginç! İşte detaylar.

Elon Musk bu şarkı için rekor ücret istiyor! Ada mı satın alıyoruz?

Resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir şarkıyı satışa sunan Elon Musk, şarkı satışının NFT olarak gerçekleşeceğini de belirtti. NFT, Non-Fungible Token (Değiştirilemeyen Jeton/Para) anlamına geliyor. Bu sistem sayesinde sahip olduğunuz dijital içerikleri blockchain ile koruma altına alabiliyorsunuz.Dijital dünyadaki herhangi bir görsel, metin ya da video NFT olabilir. NFT’ler gerçek dünyadaki sanat eserlerin dijital dünyamızdaki bir yansıması olarak görülüyor.

Beeple'dan 69 milyon dolarlık teklif!

Elon Musk, Twitter üzerinden yayınlamış olduğu bir şarkıyı NFT olarak satışa çıkardığını duyurdu. Tanınmış dijital sanatçılardan biri olan Beeple, Musk'ın Twitter hesabında paylaştığı şarkıya 69 milyon dolarlık bir teklifte bulundu.

Elon Musk, Twitter üzerinden Beeple'ın yorumunu yanıtlayarak 420 milyon dogecoin istediğini söyledi ancak işin dikkat çeken kısmı, Beeple'ın yaptığı 69 milyon dolarlık teklifin 420 Milyon Dogecoin'den neredeyse 45 Milyon dolar daha değerli olmasıdır.

Bu sebeple, Elon Musk’ın piyasadaki tüm Dogecoin’leri toplamak gibi bir amacı olduğu da düşünülüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.