Güncel

Apple ülke alacak kadar para kazandı!

Apple, 2021'in ilk çeyreğine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Cupertinolu firma, tüm zamanların rekorunu kırarak elde ettiği gelir ile hissedarlarının yüzünü güldürdü.

Apple ülke alacak kadar para kazandı!

Apple, yıllık bazda yüzde 21,3 artışla tüm zamanların rekoru olan 111,4 milyar dolarlık üç aylık gelir elde ettiğini açıkladı. 26 Aralık 2020'de sona eren 2021 mali yılı için yıllık bazda yüzde 29,7 artışla 28,8 milyar dolar net kar ve seyreltilmiş hisse başına kazanç 1,68 dolar olarak açıklandı.

Kazanç görüşmesi sırasında Tim Cook, Apple'ın güçlü gördüğünü söyledi. Apple her ürün kategorisinde çift haneli büyüme ve coğrafi segmentlerin her birinde tüm zamanların gelir rekorları elde etti.

Apple'ın ürün geliri, bir yıl öncesine göre yüzde 21 artışla 95,7 milyar dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Aktif cihazların kurulu tabanı Aralık çeyreğinde 1,65 milyarı geçti ve ana ürün kategorilerinin her birinde tüm zamanların rekorunu kırdı.

iPhone 12 yok sattı

Mağaza operasyonlarını önemli ölçüde etkileyen COVID-19 ve sosyal mesafe önlemlerine rağmen iPhone 12 ailesine olan talebin çok güçlü olması nedeniyle iPhone geliri yıldan yıla yüzde 17 artışla 65.6 milyar dolar oldu.

iPad geliri yüzde 41 artışla 8.4 milyar dolar oldu. Japonya'da tüm zamanların rekoru da dahil olmak üzere her coğrafi segmentte çift haneli rakamlara ulaşıldı.

Apple M1 satışları olumlu etkiledi

Mac geliri geçen yıla göre yüzde 21 artışla 8,7 milyar dolar ve yeni bir Aralık çeyrek rekoru oldu. Her coğrafi segmentte güçlü çift haneli rakamlar büyüdü ve Avrupa'da ve diğer Asya-Pasifik'te tüm zamanların gelir rekorları ile Amerika, Büyük Çin ve Japonya'da Aralık çeyrek rekorları kırdı.

Mac satışlarındaki bu performans, tümü yepyeni M1 çipimiz tarafından desteklenen yeni MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini'ye olan güçlü talepten kaynaklandı.

Hizmetler, bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 15,8 milyar dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Ayrıca App Store, bulut hizmetleri, Müzik, reklamcılık, AppleCare ve ödeme hizmetlerinde tüm zamanların rekorunu kırdı.

Hizmetler genelinde 620 milyon ücretli abonelik, yalnızca bir yıl öncesine göre 140 milyon artışla 35 milyondan fazla arttı.

Giyilebilir Ürünler, Ev ve Aksesuarlar yıldan yıla yüzde 30 artarak 13 milyar dolara ulaştı ve her coğrafi segmentte tüm zamanların yeni gelir rekorları kırdı.

Apple'ın 2021 yılında tanıtacağı yeni ürünlerinin olduğunu ve bu ürünlerin gelirine gelir katacağını söyleyebiliriz. Özellikle Apple'ın servis alanında bu yıl daha fazla gelir elde edeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
apple hak ediyomu
hayır apple hak etmiyo
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Aydaki puro şeklindeki uzaylı aracında insansı beden bulunmuşlar dişi gibi. Diğer i parçalanmış. Mona Lisa adı verilen beden astronotlar tarafından dünyaya taşınmış. Bu işlemi yapabilsinler diye bırakmış UFO uygarlığı. Kimbilir Mona Lisa dişi bedeninde içinde ne tür virüsler vardı? Sağlam sağlıklı beden hediye edilir mi? UFO uygarlığı ABD nin ne tür haltlar karıştırdığını biliyor ya. Nasıl biliyordur? UFO enkazlari nin ne işe yarıyor en iyi mikroçip olduğu. Ee biz hiç radyo sinyali algilamadik?
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Virüs salgını sayesinde çok iyi kazanıyorlar fırsat i değerlendiriyorlar. Virüsü hangi ülke çıkardı??? Çin'den yayıldı ama yaratıcısı hangi ülke??? Bilinmiyor...Çin'de öyle çok Avrupalı kuzey ve güney Amerikalı İngiliz Fransız vatandaşı varmış ki hepsi ülkesine götürdü. Hatta Çin li ucuz işçi çalıştıranlar da etkilendi. Çok sayıda casus bile kaptığı virüsü bulastirdi. Virüs u nereye gizlersiniz bedeninize.. virüsten habersiz turis olarak gitmiş arkası gelmiş.
Cevapla
??????????????
kızıştırma ortalığı :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.