Güncel

Apple, USB-C'ye neden geçmek istemediğini açıkladı!

Apple USB-C'ye karşı çıkıyor ve bu standardın evrime aykırı olduğunu söylüyor. Şirket müşterilerden ve çevreden bahsederek gerçek sebebi açıkladı!

Apple, USB-C'ye neden geçmek istemediğini açıkladı!

Bildiğiniz gibi, önümüzdeki yıllarda, en azından Avrupa'da, Apple muhtemelen Lightning'den USB-C'ye geçmek zorunda kalacak. Ama şirket bunu istemiyor. Dahası, Apple zorunlu geçişin genellikle kötü bir fikir olduğuna inanıyor.

Aslında Apple, pazarı tek bir standartla sınırlamanın ters teptiğini ve evrimi kolaylaştırmak yerine sınırlandıracağını savunuyor. Dahası, Amerikan teknolojisi böyle bir değişikliğin sadece Avrupa'yı değil, dünyayı da etkileyeceği konusunda uyarıyor.

Apple Neden USB-C İstemiyor?

Apple yeni yasanın, Avrupalı müşterilerimiz tarafından kullanılan yüz milyonlarca aktif cihaz ve aksesuarın çalışmasını kesintiye uğratacaktır açıklamasını yaptı. Bununla beraber yasanın, dünya çapında daha da fazla Apple müşterisini etkileyeceği ve bunun da benzeri görülmemiş miktarda e-atık yaratacağını ve kullanıcılar için büyük rahatsızlık oluşturacağını açıkladı.

Apple, müşterilerin yeni kablolara, adaptörlere ve aksesuarlara ihtiyaç duyacakları için USB-C'ye geçmenin bir israf olacağını savunuyor. Amerikan şirketinin inancı, bu geçişin teknolojik evrimi engelleyeceği yönünde.

Aynı zamanda, Apple, elbette, tescilli konektörün reddedilmesinin şirkete para kaybı vaat ettiğini söylemiyor, çünkü MFi programının bir parçası olarak Lightning'de olduğu gibi USB-C'yi lisanslayamayacak.

Kısacası, Apple ve Avrupa Komisyonu arasında bu konudaki bilek güreşinde sona geliniyor. Avrupa organının teknoloji devinin baskısına boyun eğip eğmeyeceğini veya siyasi organın iradesine boyun eğdirecek son organ olup olmayacağını göreceğiz.

Yorumlar
Abu
Bu apple tam dolandırıcı. Tablet ayri telefon ayrı hatta telefonlar bile ayrı ayri onlar kirletmiyor tek oluncamı kirletecek dünyayı.
Cevapla
Hakan
Ya bırak ya o kadar android kullanan insan vardı ne oldu type c ye gecince ? Sirf baska aletlerle sarj edilmesin para cebe girsin kafasındalar. Type c yeni bir teknoloji bile degil ki kac yil oldu direnen sensin apple. Herşeyin çok iyi ama açıklamaların çok kötü
Cevapla
Mehmet
Kendi daha önce değiştirdi. O xaman ne atık düşünüyordu ne kullanıcı
Cevapla
designerzeus
yaww he he yedik, eminiz doğa içindir yaptıkların🤦‍♂️
Cevapla
Hasan
Zaten doğa için kutuda ne kulaklık ne adaptör çıkıyor doğa icin gardaş doğa için
Mahmut
Ben söyleyeyim apple şuan bir kablosunu 2 type c kablosu fiyatına satıyor üstelik kablo kalitesi ve dayanıklılığı yönünden diğer markaların yarısı bile değil apple type c ye geçerse kablo satamayacak kablosu bozulan gider Xiaomi marka type c alır hem çeyrek fiyatına hemde 3 4 kat kadar daha kaliteli. Yoksa israf misraf doğa vs bunlar hikaye ve inşallah ta geçmez apple den kazık yemeyi sevenler bırak hep böyle kazık yesin inşallah
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.