Apple, USB-C'ye neden geçmek istemediğini açıkladı!

Apple USB-C'ye karşı çıkıyor ve bu standardın evrime aykırı olduğunu söylüyor. Şirket müşterilerden ve çevreden bahsederek gerçek sebebi açıkladı!

Apple, USB-C'ye neden geçmek istemediğini açıkladı!

Bildiğiniz gibi, önümüzdeki yıllarda, en azından Avrupa'da, Apple muhtemelen Lightning'den USB-C'ye geçmek zorunda kalacak. Ama şirket bunu istemiyor. Dahası, Apple zorunlu geçişin genellikle kötü bir fikir olduğuna inanıyor.

Aslında Apple, pazarı tek bir standartla sınırlamanın ters teptiğini ve evrimi kolaylaştırmak yerine sınırlandıracağını savunuyor. Dahası, Amerikan teknolojisi böyle bir değişikliğin sadece Avrupa'yı değil, dünyayı da etkileyeceği konusunda uyarıyor.

Apple Neden USB-C İstemiyor?

Apple, USB-C'ye neden geçmek istemediğini açıkladı! - Resim : 1

Apple yeni yasanın, Avrupalı müşterilerimiz tarafından kullanılan yüz milyonlarca aktif cihaz ve aksesuarın çalışmasını kesintiye uğratacaktır açıklamasını yaptı. Bununla beraber yasanın, dünya çapında daha da fazla Apple müşterisini etkileyeceği ve bunun da benzeri görülmemiş miktarda e-atık yaratacağını ve kullanıcılar için büyük rahatsızlık oluşturacağını açıkladı.

Apple, müşterilerin yeni kablolara, adaptörlere ve aksesuarlara ihtiyaç duyacakları için USB-C'ye geçmenin bir israf olacağını savunuyor. Amerikan şirketinin inancı, bu geçişin teknolojik evrimi engelleyeceği yönünde.

Aynı zamanda, Apple, elbette, tescilli konektörün reddedilmesinin şirkete para kaybı vaat ettiğini söylemiyor, çünkü MFi programının bir parçası olarak Lightning'de olduğu gibi USB-C'yi lisanslayamayacak.

Kısacası, Apple ve Avrupa Komisyonu arasında bu konudaki bilek güreşinde sona geliniyor. Avrupa organının teknoloji devinin baskısına boyun eğip eğmeyeceğini veya siyasi organın iradesine boyun eğdirecek son organ olup olmayacağını göreceğiz.