Güncel

Apple ve Google şimdiden 6G için çalışıyor!

Apple ve Google, 6G teknolojisi geliştirmek için çalışmalara şimdiden başlamış görünüyor. İşte detaylar.


Apple ve Google tarafından üretilen ilk 5G akıllı telefonlar henüz yeni piyasaya sürüldü, bu yüzden 6G iPhone ve Pixel modellerini düşünmek için henüz çok erken sanıyorduk fakat yanılmışız. 6G on yıl kadar uzağımızda olmasına rağmen Çin, 5G'den 100 ila 500 kat daha hızlı olması beklenen 6G sinyallerini test etmek için uzaya bir uydu gönderdi. Hem Apple hem de Google, "Next G Alliance" olarak bilinen bir Kuzey Amerika ticaret grubuna katıldı.

Apple ve Google şimdiden 6G için çalışıyor!

LightReading'e göre, Next G Alliance'ın ilk toplantısını önümüzdeki hafta yapması planlanıyor. Grup, daha önce güvenli tedarik zincirleri, işitme cihazları, otomatik çağrılar ve cep telefonları için işitme cihazları ile çalışan bir Kuzey Amerika ticaret birliği olan Telekomünikasyon Sektörü Çözümleri İttifakı (ATIS) tarafından yönetiliyor. The Next G Alliance'ın amacı, "5G'nin uzun vadeli evrimini temel alarak, önümüzdeki on yıl içinde Kuzey Amerika mobil teknolojisi liderliğini 6G'de ve ötesinde gelişmek". Apple ve Google; Charter Communications, Cisco, Hewlett Packard Enterprise, Intel, Keysight Technologies, LG Electronics, Mavenir, MITER ve VMware'e üye olarak katılıyor.

6G'yi 2030'a kadar göremeyebiliriz, ancak kablosuz endüstrisi, 5G'nin nihai halefi için ilk adımları atıyor

Next G Alliance, bu yılın başlarında yazdığı bir pozisyon belgesinde, "Dünya 6G'ye giden yolu aydınlatacak fırsatları araştırırken, ABD'nin 6G inovasyon ve gelişiminde sorgusuz sualsiz liderliği sağlamak için zamanında kritik adımlar atması gerektiğini" yazdı. 

ABD ile Çin arasındaki siyasi gerginliğin, yeni kurulan Biden İdaresi tarafından şiddetlendirildiği takdirde, her iki ülke için farklı 6G standartlara yol açılabileceğine dair bazı endişeler var. Bu, küresel iletişimi yavaşlatır, bu yüzden umarız her iki ülke de birlikte çalışmanın bir yolunu bulur.

Yorumlar
yakup
teknoloji bizi hep 6g uyumlu telefonlara almaya yöneltiyor g nekadar artarsa telefonun sar değeri ve radyosunu artar
Cevapla
Serhat
Yalnız bu 6 G bayağı tehlikeli olabilir. Çünkü bu G ne kadar artarsa telefonlar Io kadar çok radyasyon kullanıyor. Yani benden söylemesi bu 6 G ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
Cevapla
Burak
Çin uydu bile gönderdi
Cevapla
💎G@kko💎
Hele beş geyi halletsinler altı ge orada kalsın
Cevapla
PÂTRØN
Huawei zaten kaç ay önceden beri 6g için çalışma yapıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.