Güncel

İstanbul GP'de şampiyon Lewis Hamilton

İstanbul GP'de şampiyon Lewis Hamilton oldu. İngiliz pilot büyük heyecan sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul GP'de şampiyon Lewis Hamilton

İstanbul Park'ta heyecan dolu bir gün yaşandı. Yarışı kazanan isim ise İngiliz pilot Lewis Hamilton oldu. Ayrıca  Hamilton, 7. kez üst üste şampiyon olarak Michael Schumacher’e ait olan rekoru da egale etti. Şampiyon pilot tarihi yarışın ardından resmi Twitter hesabı üzerinden bir de açıklama yayınladı.

İstanbul GP'de şampiyon Lewis Hamilton

Uzun bir açıklamada bulunan Hamilton şu ifadeleri kullandı: "Bugüne kadar ve hatta bitiş çizgisini geçtikten sonra bile, düşüncelerimi benim için neyin en önemli olduğuna odakladım. Bu yıl çok tahmin edilemez oldu. Pandemi ve sezonun bariz şekilde birkaç ay ertelenmesiyle hayatımın en boş kaldığım dönemini yaşadım. Bu da bana nihai amacımı düşünmek için fırsat verdi. Yedi Dünya Şampiyonluğu benim için dünyalara değer. Ne kadar büyük olduğunu tarif bile edemem, ama kazanmamız gereken bir başka yarış daha var."

İstanbul GP'de şampiyon Lewis Hamilton - Resim : 1

"Bu yıl yalnızca pistte kazanma arzumla değil, sporumuzu ve dünyamızı daha çeşitli ve kapsayıcı hale getirme arzumla da yarıştım. Size, değişim için savaşmaktan vazgeçmeyeceğim sözünü veriyorum. Önümüzde çok yol var ancak sporumuz ve içinde yaşadığımız büyük dünya içinde eşitlik için bastırmaya devam edeceğim."

"Michael Schumacher’in rekorunu egale etmek, sonsuza kadar orada olmayacaklarını bildiğim sahne ışıklarını üstüme çeviriyor. O yüzden hazır siz buradayken, dikkatinizi vermişken herkesten daha eşit bir dünya için kendi payına düşeni yapmasını istiyorum. Birbirimize daha kabullenici ve nazik olalım. Öyle yapalım ki fırsat, geçmişinize ya da ten renginize bağlı bir şey olmasın."

"Hiçbir şey imkansız değildir. Bu yıl benim motivasyon kaynağım gelecek nesile hayallerinizden vazgeçmemek için bir örnek oluşturmak oldu. Pek çokları bana hayallerimin imkansız olduğunu söyledi ama buradayım. Sizin de yapabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Asla vazgeçmeyin, savaşmaya devam edin ve fırsatları değerlendirmeye devam edin."

Yorumlar
💎G@kko💎
Ülkemle gurur duyim
Cevapla
X Artık Biliniyor
Podyumda Şampanya yerine gazoz takdim edilmiş ! Geleneksel şampanya ritüeli yapılmamış...Neden Ayran verilmemiş acaba ? ( Amacımız ne , ülke olarak ne yapıyoruz nereye gidiyoruz akıl alır gibi değil...)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.