Güncel

Apple Watch ile spor yapanlara 2100 TL ödeme yapılacak!

İnsanları spora teşvik etmek için en büyük koz devreye girdi. Apple Watch ile spor yapanlara 2100 TL ödeme yapılacak.

Apple Watch ile spor yapanlara 2100 TL ödeme yapılacak!

Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi de obezite diyebiliriz. Şunu kabul etmemiz gerekiyor ki orta yaşlarda su yüzüne çıkan pek çok hastalığın temelinde fazla kilolar yatıyor. Fazla kilolardan kurtulmanın yolu da ister istemez spor yapmaktan geçiyor.

Fakat günlük iş temposundaki yoğun koşuşturmada spor yapmak pek de kolay olmayabiliyor. İnsanlar akşam işten geldikten sonra spora gitme konusunda güçlük çekebiliyorlar. Hal böyle olunca spor odaklı tasarlanan Apple Watch, Fitbit Versa, Oppo Watch gibi akıllı saatler de aksesuar olmaktan öteye geçemiyor.

Apple Watch ile spor yapanlara 2100 TL ödeme yapılacak!

Fakat Singapur hükümeti eşine az rastlanan bir kampanyaya imza attı. İnsanları spora teşvik etmek isteyen Singapur Apple Watch ile spor yapanlara 380 Singapur doları yani 2100 TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Apple Watch ile spor yapanlara 2100 TL ödeme yapılacak! - Resim : 1

Elbette bu ödemeyi almak için bazı şartlar gerekiyor. Yani bir düz koşu yaptınız diye kalkıp da size ödeme yapmayacaklar. Belli hedefleri geçmeniz gerekiyor. Örneğin ay boyunca hergün 10.000 adım gibi.

Dilersiz böyle bir uygulama ülkemizde de hayata geçer. Hem akıllı saat satışları patlamış olur, hem de ülkenin ciddi bir kısmı kendisini spora vermiş olur. Gerçi mevcut pandemi şartlarında durum pek de mümkün görünmüyor. O da ayrı bir konu.

Yorumlar
Şamil gönüllü
Para vermeselerde biz yürüyoruz farketmez
Cevapla
Akif Bro
Haber başıkları hep click bait
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.