Güncel

Apple yazılım müdürünün işine son verildi!

Apple yazılım müdürü Apple Maps'ten sonra işinden oldu!

Apple yazılım müdürünün işine son verildi!

Apple'da Steve Jobs ölmeden önce ona en yakın kişinin, yazılım müdürü yani Scott Forstall olduğu biliniyordu. Forstall'ın Apple Maps'te ortaya çıkan sorunlar nedeniyle özür dilemek istememesi nedeniyle işine son verildi.

Steve Jobs'un yerini doldurabilecek potansiyele sahip sayılı insanlardan biri Forstall olarak gösteriliyordu. New York Times'ın haberine göre Scott Forstall ve perakende müdürü John Browett'in işine son verildi. Forstall'ın 2013'te şirketi terk edeceği bilgisi verildi.

1351685977_1scott-forstall-455x284.jpg

Forstall'ın başarılarına rağmen şirket kültürüyle her zaman sorunlar yaşadığı belirtildi. Apple yönetiminin baştan sona değişmesi dikkatlerden kaçmıyor. Steve Jobs'tan sonra en yakın kişi olmasını kötü kullandığını ve bir çok şikayet aldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Apple'ın üst katlarında tansiyon yüksek diyebiliriz. Forstall'ın yerini 2013 yılında Craig Federighi alacak. Geleceği pozisyonda iOS ve OS X işletim sistemleri sorumlusu olacak.

Yorumlar
erdem
Forstall da ilerde jobs gibi Yeni bir sirket kurup apple ile isbirligi yaparsa hic sasirmam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.