Güncel

Apple yeni bir işlemci üretiyor!

iPad 2'de kullanılan işlemci yenileniyor!


Dünyanın en değerli firması 4. nesil iPad 2 için işlemcisini yenileme kararına gitti. Son zamanlarda gündemden düşmeyen iPad 3'de kullandığı A5x işlemcisi ile performansı en üst düzeye çıkaran firma şimdilerde ise iPad 2 için yeni üreteceği işlemcinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Doğruluğu henüz netleşmeyen 4. nesil iPad 2'nin yeni işlemcisi tekrardan üretilecek fakat bu seferki üretimde daha küçük bir teknik kullanılacak: 32 nm! Bu yeni işlemcinin aynı zamanda Apple TV'lerde de kullanılacağı iddia ediliyor.

1334414765_20120413125214.jpg

Yeni nesil iPad 2 ve Apple TV 3'te kullanılması kesin gözle bakılan fakat bir ihtimalden öteye gitmeyen yeni A5 işlemciler performans yönünden oldukça kaliteli bir deneyim sunacak gibi duruyor. Yeni işlemciye dair Apple cephesinden zerre açıklama verilmedi, ser verilip sır verilmeyen yeni işlemcinin ne gibi yenilikler getireceğini hep birlikte göreceğiz...


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.