Güncel

Şirketlere zorunlu web sitesi kurma ertelenebilir

Hükümetin oluşturduğu yeni Türk Ticaret Kanunu'nda değişiklikler yapılması planlanıyor.


Yeni Türk Ticaret Kanunu, 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle yürürlüğe gireceğini ve Firmaların yönetim kurulundan gelirlerine, internette bilgi paylaşımına kadar pek çok yenilik içeren yeni kanunla şirketlere, internet sitesi kurma zorunluluğu getirildiğini, kurmayanlara hapis ve para cezası verileceğini sizlere duyurmuştuk.

1334404953_238267.jpg

Şimdi yeni gelen haberlere göre şirketlerin internet sitesi açma zorunluluğu bir süre daha ertelenebilir.

Hükümetin oluşturduğu yeni Türk Ticaret Kanunu'nda değişiklikler yapılması planlanıyor. Yapılan değişikliklere göre 1 Temmuz 2013'ten itibaren uygulanacak olan internet sitesi zorunluluğu maddesi ertelenebilir.

1334404977_internet.jpg

Şirketlerin mali tablolarını internetten yayınlama zorunluluğu şeklinde ayrıca bir madde de Türk Ticaret Kanunu'nda ayrıca yer alıyordu. Ertelenecek kanunlar arasında bu madde de bulunuyor. Kanunun erteleme sebebi hakkında henüz bir bilgi verilmedi. Bu erteleme hükümet tarafından sadece düşünülüyor henüz resmileşmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.