Güncel

Apple yeni iPad'in pil kapasitesini iki katına çıkarıyor!

Detaylar haberimizde..


Apple, iPad 3'ü, Steve Jobs'un doğum gününe yetiştirmeye çalıştığını önceden söylemiştik. Digitimes'tan aldığımız haberlere göre Apple farklı bir strateji izleyebilir. Uzakdoğu merkezli yayın organının haberine göre, iPad 2 başta Kindle Fire olmak üzere bu alanda yüksek satış başarısı gösteren rakiplere karşı giriş seviyesine konumlandırılacak ve üzerine biri orta diğeri ise üst segment olmak üzere iki yeni model gelecek. Apple yeni İPad 3'ün pil kapasitesini ciddi şekilde arttırarak iPad 2'deki 6500 mAh yerine 14000 mAh kapasiteli bir çözüme yer verebilir.
1325194805_images.jpg

Simplo Technology ve Dynapack (Apple'ın pil tedarikçileri) konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Apple'ın, donanım ve yazılım güncellemelerine ek olarak pil süresiyle de piyasanın lideri olma peşinde olduğu anlşılıyor. Bu arada iPad 2'de de kullanılan lityum-polimer pillerin bu yıl %5 olan kullanım oranının 2012'de %15 seviyesine çıkacağı ve yine bu yıl 400 milyona  ulaşan global üretiminin yeni yılda daha da artacağı ifade ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.