Güncel

Apple'da Jony Ive şoku!

Teknoloji devi Apple'ın birçok ikonik ürününü tasarlayan Jony Ive firmadan ayrılıyor. Ani karar tüm teknoloji sektöründe şaşkınlıkla karşılandı.

Apple'da Jony Ive şoku!

Apple'ın baş tasarımcısı ve artık ikon haline gelen birçok ürününü tasarlayan kişi olan Jony Ive Apple'dan ayrılma kararı aldı. Aralarında iPhone, iMac ve iPod gibi artık efsane haline gelen cihazların tasarımlarını yapan Ive, kendi tasarım şirketini kurmak üçere Apple'dan ayrılıyor.

Apple'da Jony Ive şoku!

Apple'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Jony Ive kendi tasarım şirketini kuracak ve en büyük müşterisi yine Apple olacak. Ive bu yılın sonlarına doğru şirketteki görevini bırakacak. 30 yıldır Apple'da çalışan Ive'ın kuracağı şirketin ismi ise LoveForm olacak.

Apple ise Ive'den boşalacak koltuğa şimdilik birini adamayı düşünmüyor. Muhtemelen tasarım işlerini Ive'e bırakacak olan Apple, bir süre daha bu koltuğu dolduracak birini aramayı düşünmüyor.

Ive her ne kadar birçok ikonik tasarıma imza atmış olsa da son yıllarda yaptığı tasarımlar özellikle markanın tutkunları tarafından eleştiriliyordu. Ive'ın yıldızı özellikle Apple'ın efsane kurucusu ve CEO'su Steve Jobs döneminde parladı ve en popüler tasarımlarını bu dönemde üretti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.