Güncel

Apple'dan kredi kartı!

Apple ve Goldman Sachs yeni bir kredi kartı ürünü üzerinde çalışıyor. 

Apple'dan kredi kartı!

Apple ve ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs yeni bir kredi kartı ürünü üzerinde çalışıyor. Wall Street Journal'da yer alan habere göre, kredi kartı Apple Pay ile derin bir entagrasyona sahip olacak.

2018 yılı kuşkusuz ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın mali açıdan ve iPhone  satışlarıyla en çok zorlandığı yıllardan biri oldu. 

Apple'dan kredi kartı!

Son dönemde düşen iPhone satışları ile hatırı sayılır bir gelir kaybına uğrayan Apple, bu açığı software yatırımları ile kapatmak için kolları sıvamış durumda. 

Apple ve ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs yeni bir kredi kartı ürünü üzerinde çalışıyor. Aynı haberde önümüzdeki haftalarda Apple çalışanlarının, Goldman Sachs ile geliştirilen kredi kartını test amaçlı olarak kullanmaya başlayacakları iddiasına da yer verildi. 

Henüz hakkında resmi bir açıklama bulunmayan proje kapsamında kredi kartı ile Apple’ın iOS tabanlı cihazlarında (iPhone ve iPad) bir entegrasyon geliştirileceği belirtiliyor.   

Apple Pay ile uyumlu olacak kredi kartının bir başka dikkat çeken yanı ise bu ürünün Goldman Sachs tarafından piyasaya sürülecek ilk kredi kartı olması. 

Goldman Sachs’a ait kredi kartlarının Mastercard logolu olması bekleniyor. Geçtiğimiz dönemde Barclaycard ile bir işbirliği yapan Apple, bu bankanın belirli kredi kartları ile yapılan harcamalarda Apple Store'larda kullanılmak üzere ödüller vermişti.  

2018 yılında 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk teknoloji şirketi olarak adını tarihe yazdıran Apple, ilerleyen aylarda ciddi bir değer kaybına uğrayarak 1 trilyon dolar bandının altına düşmüştü.  

Yorumlar
Misafir
Hih birde buradan sömürsünler 🤣
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.