Güncel

Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili bazı önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar!

Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Facebook ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Wozniak, Bloomberg ile yaptığı röportajda, Facebook’un kişisel verilerini izinleri olmadan satarak kullanıcı gizliliğini yok saydığı gerekçesiyle Zuckerberg’e olan güvenini kaybettiğini söyledi.

Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Zuckerberg ile ilgili olarak Wozniak, ‘’Onu konuşurken gördüğümde yaptığı açıklamaların hiçbir şey ifade etmediğini düşünüyorum ve ona güvenimi kaybettim’’ diye konuştu.

Röportajda, Wozniak, “ABD hükümetinin, Facebook’un gizlilik ihlali konusundaki yanlışlarını denetlemesi gerekiyor mu?’’ sorusuna da ‘evet’ yanıtını verdi. Bir çeşit düzenlemeye ihtiyacımız var diyen Wozniak, Amerika Birleşik Devletleri’nin veri gizliliğindeki birçok konuda Avrupa’nın çok gerisinde olduğunu belirtti.

Steve Wozniak, Facebook hesabını uzun bir süre önce sildiğini de sözlerine ekledi.

Facebook markasına olan güvensizliğin etkileri hala ABD ülkesinde gündemde olan konular arasında yer alıyor. Bu konuda Facebook markası yeni düzenlemeler ve kararlar almış ancak halkın güvenini hala tazeleyememiş durumda. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Facebook gerçekten de halka aşıladığı güvensizliği ortadan kaldırabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.