Güncel

Apple'dan kredi kartı: Apple Card!

Teknoloji devi Apple tarafından kullanıcıların satın aldıkları ürünlerle ilgili yapacakları ödemelerde kullanabilecekleri yeni kredi kartı modeli Apple Card tanıtıldı.

Apple'dan kredi kartı: Apple Card!

Apple servis odaklı düzenlediği  "Gösteri Zamanı" isimli 25 Mart etkinliği ile kullanıcılarına farklı bir kredi kartı tanıtımı gerçekleştirdi. 

Apple Card tanıtıldı!

Apple Card ismini verdiği yeni bir kredi kartının tanıtımını gerçekleştiren şirket, kullanıcıların servisleri satın almada kullandıkları kredi kartları ve mevcut ödeme yöntemlerinden daha  farklı bir deneyim sunmayı ve kullanıcıların kredi kartı kullanım alışkanlıklarında farklılıklar yaratmayı amaçlıyor.

Apple Card alışık olduğumuz kredi kartlarına göre biraz farklı bir tasarıma sahip. Bu durumun Apple’ın kişilerin gizliliğine verdiği önemle doğrudan ilişkisi olduğu düşünülüyor. Apple Card üzerinde ilk dikkat çeken özelliği, günlük hayatta kullanılan kredi kartlarından biraz farklı bir tasarıma sahip olması aslında.

Kartın üzerinde herhangi bir kart numarasının bulunmaması, CVC numarasının (online ödemler için kullanılan şifre) ve son kullanım tarihi gibi bilgilerin yer almamasıyla diğer kredi kartlarından oldukça farklı, sade bir görünüme sahip.

Apple kart ücreti almayacak

Apple şirketi ve Goldman Sachs iş birliği ile ortaya çıkan kartın ABD’de yaz aylarında satışa çıkarılacağı duyuruldu. Etkinlikte yapılan açıklamalara göre kullanıcılarından, kullandıkları Apple Card için yıllık kart kullanımı ücreti vb. herhangi bir ücret talep edilmeyeceği açıklanırken, faiz oranlarının da düşük tutularak kullanıcıların yanında olacakları belirtildi.

Kullanıcıya geri ödeme yapılacak

Apple, yeni kredi kartı Apple Card kullanılarak gerçekleştirilen alışverişlerin her biri için yüzde 2 oranında kullanıcıya geri ödeme yaparken, Apple ürünlerinin satın alınması sırasında bu geri ödeme oranı yüzde 3 olarak kullanıcıya geri kazandırılacak. Kullanıcılara sunulacak bu yeni sistem Apple tarafından“Daily Cash” olarak ifade edildi.

Apple Card sahibi olmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler ise çok basit. Kullanıcılar Apple Wallet uygulamasından yeni kart sistemi için kayıt olduktan sonra, dijital bir Apple Card numarası almaları bundan sonra Apple Pay’in kullanılabildiği her yerde kartlarını özgürce kullanabilmelerine olanak sağlayacak.

Aynı zamanda makine öğrenme teknolojisini kullanan bu yeni kartta, yapılan harcamaların hangi kategorilerde yapıldığı ve bu kategoriler için ne kadar para harcandığı, kısaca tüm hesap hareketlerine ait bilgilere de kullanıcılar kolayca erişebilecekler.

 

 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.