Güncel

Apple'ın 2021 bitmeden tanıtacağı ürünler!

Apple büyük olasılıkla 2021'in sonundan önce yeni bir etkinlik düzenleyecek. İşte bu lansmanla duyurulması muhtemel ürünler!

Apple'ın 2021 bitmeden tanıtacağı ürünler!

En son iPhone modelleri birkaç gün önce düzenlenen California Streaming  etkinliğinde resmileşti. Bir seride dört telefon tanıtan şirket, bu etkinlikte Watch Series 7'yi de duyurmuştu. Ayrıca etkinlik sonrasında cihazlarla ilgili aksesuarlar da sergilenmişti.

Tüm dünyada gündemde olan iPhone 13 serisi, yeni iPad'ler ve Watch Series 7 ile yetinmeyen Apple, bu yıl daha birçok ürünü resmiyete kazandırabilir. Bu yıl bitmeden ikinci bir sonbahar etkinliği düzenlemek için çaba sarf eden şirket, 2021 yılında her alandan ürün getirmek istiyor.

İşte Yakın Zamanda Tanıtılması Muhtemel Apple Ürünleri!

MacBook Pro modelleri 14 ve 16 inç

İddialara göre, Apple bu yıl iki yeni MacBook Pro tanıtacak. 2021'i iki adet 14 ve 16 inç modelle verimli bir şekilde kapatmak isteyen şirket, önceki modellere göre tasarım değişiklikleri yapacak.

Bu yılki 14 inç MacBook Pro, geçen yılın 13 inçlik modelinin yerini alacak. 16 inç MacBook Pro'da, geçen yıla göre boyut farkı olmayacak.

MacBook Pro'larda yaşanacak bir başka değişiklik bizi kenarlarda karşılayacak. Yeni MacBook Pro modellerinin mevcut modeller gibi kavisli kenarlara sahip olmayacağı söyleniyor.

Ayrıca 2016 yılından beri kullanılan Touch Bar hayatımızdan çıkacak. Yaklaşık 5 yıldır yeni Macbook Pro'larda kullanılan Touch Bar'ın yerini tuşlar alacak. Bunun nedeninin "dokunmatik çıta yeterince ilgi göstermemek" olduğu düşünülüyor.

M1X Mac Mini

İkinci sonbahar etkinliğinde duyurulması muhtemel bir diğer ürün ise M1X işlemcili Mac Mini. Geçen yıl MacBook ve Mac serisinde M1 çipini kullanan ve çok fazla verim alan Apple, 2021 yılında M1X çipini modellere entegre edecek. Buna ek olarak, çok daha performanslı ve verimli olması beklenen M1X çipi ilk olarak yeni Mac Mini'de görünecek.

AirPods 3

Birçok kaynak tarafından elde edilen bilgiler, yeni AirPods'un kullanıcılarla buluşmaya hazır olduğu yönünde. Aslında AirPods 3'ün düzenlenen etkinlikte tanıtılacağı düşünülüyordu. Ancak, Apple küçük bir değişiklik yaptı ve bu kulaklıkları bir sonraki etkinlik için bıraktı.

Yeni AirPods 3, daha kısa bir gövde ve yeniden tasarlanmış şarj kutusu ile gelecek. Bu açıdan kulaklıklar AirPods Pro'lara benzeyecek. Ancak fiyat açısından daha uygun olacak. Ayrıca, Aktif Gürültü Engelleme gibi özellikler kulaklıkta bulunmayacak.

Bu ürünlerin dışında Apple aşağıdaki modeller üzerinde çalışıyor:

  • MacBook Air
  • iPad Air
  • AirPods Pro
  • iPhone SE 3
  • iMac
  • Mac Pro

Ancak bu ürünler 2021'in sonuna yetişmeyecek. Yukarıdaki ürünler muhtemelen 2022'ye kadar hayatımıza dahil edilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.