Güncel

Yüzyüze eğitime ara verme tarihi trend oldu

6 Eylül'de başlayan yüzyüze eğitime ara verilecek mi? Bu konu ile ilgili herhangi bir çalışma var mı? İşte konu ile ilgili detaylar.

Yüzyüze eğitime ara verme tarihi trend oldu

Bilindiği üzere yüzyüze eğitim 6 Eylül'de start almıştı. Yaklaşık olarak 1.5 yıllık aranın ardından öğrenciler ve öğretmenler okullarına kavuştular. 

Hatırlanacağı üzere 2020 yılının Mart ayında Türkiye'de ilk koronavirüs vakası çıkmış ve okullar hemen kapatılmıştı. Yani sadece vaka sayısı 1 iken alınan ilk karar okulların kapatılması olmuştu.

Neyse ki aşılama oranının artması ile birlikte okullar tekrardan eğitim ve öğretime açıldı. Açılmasına açıldı fakat karantinaya alınan sınıf sayısının her geçen gün artması bazı soru işaretlerini de beraberinde getirir oldu.

Yüzyüze eğitime ara verme tarihi trend oldu

Sosyal medyada yüzyüze eğitime ara verme tarihi şu anda en çok tartışılan konulardan biri. Twitter ve benzeri sosyal medya mecralarından, Ekşi Sözlük'e kadar pek çok platformda bu soru tartışılıyor.

Genel tahminler ise ağırlıklı olarak Ekim ayında okulların kapanacağı yönünde. Pek çok kişi vakaların pik yapması ile birlikte Ekim ayında okulların tekrardan kapanacağını düşünüyor.

Açıkçası biz bu konuda aynı fikirde değiliz. Okulların mevcut düzende kapanması pek de mümkün değil. Zaten alınabilecek tedbirler alınmış durumda. Vaka çıkan sınıflar da karantinaya alınıyor. 

Böyle bir durumda okulların tamamen kapatılması, öğrencilerin eğitim hayatı açısından çok da sağlıklı olmayacaktır. Elbette zor bir süreçten geçiyoruz. Fakat bu zor süreçte kapatılması gereken en son yer okullar olmalı.

Peki sizlerin bu konu hakkındaki görüşleri neler? Dilerseniz yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Mehmet
Uzaktan eğitim tembellik tir her kesin aşı olması için boykot çağrısı olabilir her kes aşı olmalı
Cevapla
Okul larin kapanmasına karşıyım
Okul larin kapanmasına karşıyım karretinayada her kesin aşı olması için boykot çağrısı olabilir
Cevapla
Funda
Eğitim bitti zaten Allah aşkına herkes önlemini alsın hiçbir yer kapanmasın artık yeter
Cevapla
Samet
Korana virüsten hayatını kaybeden bir öğrenciyi kim geri getirebilir ne mahmut özer getirrir nede bu okulun açılmasını isteyenler
Cevapla
Selen
Milli eğitim bakanı uzaktan eğitime geçmek için hala neyi bekliyor acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.