Güncel

Apple'ın belalısı Twitter'da işe alındı!

Aplle'ın başına bela olan gelmiş geçmiş en büyük korsanı Twitter işe aldı.


Charlie Miller, hacklediği Apple cihazlarıyla bilinen ünlü bir bilgisayar korsanı. Miller ayrıca güvenlik araştırmacılığı da yapıyor. Aplle'ın başına bela olan gelmiş geçmiş en büyük korsanı unvanı bulunan Charlie Miller'ı dev sosyal ağ Twitter, işe aldı.

Twitter tarafından işe alınan Miller, daha önce ABD'nin Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nda 5 yıl görev yapmıştı. Oradan ayrıldıktan sonra Apple ürünlerini hacklemeye başladı.

1347698468_91655.jpg

Charlie Miller, MacBook Air'daki kritik bir hatayı bularak cihazı hackleyen ilk kişi olarak ta adını duyurmuştu. iPhone ve iPadleri'de geliştirdiği bir uygulama sayesinde hacklemeyi de başaran Miller, bu uygulamayı App Store'a da sızdırmıştı. Apple bu durum karşısında oldukça zor durumda kamıştı.

Notre Dame Üniversitesi'nden Matematik doktorası bulunan Charlie Miller'ın bundan böyle Twitter saflarına katıldı. Bakalım Charlie Miller'ın Twitter'a ne gibi bir artıları olacak.

Yorumlar
KoTiLa
Uyuya kaldı galiba :)) yada bu haber ilgisini çekmedi, Yoksa yorumu eksik etmezdi :))
Cevapla
recai
Hanifi nerdesin hanifi:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.