Güncel

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'tan yine çarpıcı açıklamalar geldi!

Sivri dilli Wozniak'ın hedefinde yine Apple vardı.

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'tan yine çarpıcı açıklamalar geldi!

Apple’ın kurucularından ve Steve Jobs’ın yol arkadaşı Steve Wozniak yine çarpıcı açıklamalarıyla gündeme geldi. Her söylediği olay olan Wozniak, yine Apple’ı hedef aldı. Daha önce Lumia 920 ve Galaxy S III kullandığını açıklayan Wozniak, aynı zamanda Apple hayranları gibi kuyruğa girip iPhone telefon da alıyor.

Businessweek'in En İyi Marka Ödülleri'nde sorulan sorular üzerine Apple’ın akıllı telefon pazarında geride kaldığını belirten Wozniak, satışların daha çok hayran kitlesi üzerinde etkili olduğunu dile getirdi. Şirketin yenilik anlamında ise daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğinin altını çizdi. Açıklamaların devamında Samsung ise Samsung ürünlerini överken, Güney Koreli üreticinin pazarda önemli bir alternatif oluşturduğuna dikkat çekti.

Editör Notu: Apple'ın teknolojik anlamda geride kaldığı birçok kesim tarafıdan dile getirilirken, aynı zamanda şirketin çok iyi bir pazarlama stratejisi yürüttüğü de biliniyor.

1360325285_steve-wozniak.jpg
Steve Wozniak Kimdir?

Stephen Gary Wozniak d. 11 Ağustos 1950 San Jose, Kaliforniya, ABD doğumlu bilgisayar mühendisidir. Polonya kökenli bir ailedendir. Steve Jobs'la birlikte Apple Bilgisayar şirketini kurmuştur. 1970'lerdeki kişisel bilgisayar devrimine büyük katkılarda bulunan buluşları ve cihazlarıyla tanınır. 1970'lerin ortasında Apple I ve Apple II isimli bilgisayarları geliştirmiştir. Apple II büyük bir başarı kazanarak 1970'lerde ve 1980'lerin başında en çok satan kişisel bilgisayar olmuştur.

Wozniak'ın birçok takma adı vardır, örneğin "The Woz", "Wonderful Wizard of Woz" (Woz'un Harika Büyücüsü) ve "iWoz" (birçok Apple ürününün ismine nazire). "WoZ" ("Wheel of Zeus" (Zeus'un Tekerleği)'nin kısaltması) aynı zamanda Wozniak'ın kurduğu şirketin de adıdır. İçedönük bir kişi olarak bilinir, ünlü olmasından rahatsızlık duyar. Apple Bilgisayar'ın "Öteki Steve'i" olarak da adlandırılır. Daha iyi tanınan Steve Jobs ise, Apple Şirketi'nin icra kurulu başkanıydı.(CEO) ( Steve Jobs ise 5 Ekim 2011 tarihinde 56 yaşında vefaat etti . )

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.