Güncel

Apple'ın şimdiki hedefi Galaxy S3!

Apple şimdide Galaxy S3'ü yasaklatmanın peşine düştü.


Apple'ın, ABD'de Samsung'a karşı kazandığı zafer yetmemiş görünüyor. Şirket kazandığı davanın ardından 4 Samsung ürününde daha patent ihlali yapıldığı gerekçesiyle yeniden mahkemeye başvurdu. Bu seferki başvuruda ihlal yapıldığı söylenen ürünler arasında Samsung'un amiral gemisi sayılan Galaxy S 3'de bulunuyor.

Apple, Şubat ayında Samsung'a ait 17 ürün hakkında dava açmıştı.  Şirket bu davadan zaferle ayrıldı ancak davalarda dur durak bilmiyor. Apple'ın şimdiki hedefinde bu yılın şimdiye kadar en başarılı olan akıllı telefonu Galaxy S3'de var.


1346491841_galaxy-s-3.jpg

Apple bu seferki şikayet için Kaliforniya'nın kuzey bölgesindeki ABD mahkemesine başvuru yaptı.

Başvuruya göre Ağustos 2011 ile Ağustos 2012 arasında Samsung'un piyasaya sürdüğü ürünlerde patent ihlali var. Listede Galaxy S3'ün yanı sıra Galaxy Note ve Galaxy Note 10.1 tablet de yer alıyor.

Önceki mahkemede kaybeden Samsung kararı temyize götüreceğini açıkladı. Ayrıca Apple, Samsung'un sekiz telefon modelinin satışını ABD'de yasaklatmaya çalışıyor. Geçtiğimiz gün Tokyo'da görülen başka bir davayı ise Samsung kazanmıştı.

Yorumlar
ben
in?allah android kullan?c?lar?n?n ah? tutar iphone 5 beklenen ilgiyi gormezde apple
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.