Güncel

Apple'ın yeni mağazası hangi şehrimizde açılacak? İşte cevabı!

Yeni Apple mağazasının hangi şehrimizde açılacağı belli oldu. İşte detaylar!

Apple'ın yeni mağazası hangi şehrimizde açılacak? İşte cevabı!

Teknoloji dünyasının en önemli temsilcilerinden birisi olan Apple, ülkemize olan yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirketin ülkemizdeki kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Hatta Apple'ın kullanıcı sayısı kadar, telefonları satın almak isteyen ancak yeterli maddi gücü elinde bulunduramayan kişiler de bulunuyor.

Hal böyle olunca ABD merkezli teknoloji devinin ülkemize olan bakış açısı da biraz farklılaşıyor. Apple pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki mağazalarını da kapatmak zorunda kalmıştı. Son gelen haberler ise şirketin Türkiye'de yeni bir mağaza açacağını bizlere söylüyordu.

Apple'ın yeni mağazası hangi şehrimizde açılacak? İşte cevabı!

Bahsi geçen mağazanın ülkemizin hangi ilinde olacağına dair elimizde herhangi bir veri yoktu. Ancak Linkedln uygulaması sayesinde ortaya çıkan bir iş ilanı, açılacak olan mağazanın hangi şehrimizde olacağını da gün yüzüne çıkarmış oldu. Buna göre Apple, mağazasını Malatya'da açacak. Bu tercih sosyal medyada bomba etkisi yaratırken, çoğu kişi tarafından ise şaşkınlıkla karşılanmış durumda.

Verilen iş ilanına bakılırsa, Apple Store Malatya Yeşilyurt'ta açılacak. Henüz 12 saat önce açılan ilana şimdiden 91 kişi başvurmuş gözüküyor. Çin merkezli şirketler Xiaomi ve Oppo'nun da ülkemizde fabrika açacağını hesaba katacak olursak son zamanlardaki gelişmelerin hayli iyi olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz.

Yorumlar
Sivasian
Sivas çok yerinde bir karar olurdu
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALİ ITALIAN 101
BENCE DENİZLİ DAHA UYGUNDU. SONUÇTA MAĞAZA AÇILIRSA ÖNEMİ ARTACAK DENİZLİNİN.
Cevapla
APPLE VE HONOR'UN DESTEKÇİSİ
AYNEN YAA, KEŞKE DENİZLİ'Yİ TERCİH ETSELERDİ ÇOK GÜZEL OLURDU. YANİ MALATYA' NİN NESİ ÖZELDE ORAYI SEÇTİLER.
bennce
hepsi istambuda olmalı çünkü orda işsizlik çok malatyaya göre.
Cevapla
Sardes45
Apple yanlış karar vermiş, bence Amasya'da açılmalıdır, en güzel elma orada yetişir...🍏
Cevapla
metin
akıl hokmu bunlrda izmit kocaeli dururken malatya ne kafaya bak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.