Güncel

Araç ehliyetleri Apple cüzdan uygulamasına geçiyor!

Araç ehliyetlerinin Apple cüzdanlara entegre edilmesi uzun süredir beklenen bir özellikti. Şimdi ABD'de bazı bölgelerde bu özellik hayata geçti.

Araç ehliyetleri Apple cüzdan uygulamasına geçiyor!

Eylül ayında Apple, eyalet tarafından verilen kimlikleri ve ehliyetleri Apple Cüzdan'da saklama özelliğini kullanıma sunmak için çalışmalara başlamıştı. Şirket şimdi birkaç ABD eyaletiyle bu konu hakkında yakın bir şekilde çalıştığını duyurdu.

Bugün Apple ABD Arizona'nın bu özelliği resmi olarak kullanıma sunan ilk ABD eyaleti olduğunu duyurdu. Şirket artık Arizona'da bir dokunuşla iPhone veya Apple Watch'lara kimlik ekleme yolunu gururla sunuyoruz ifadelerini kullandı.

Araç ehliyetleri Apple cüzdan uygulamasına geçiyor!

apple

Apple'ın Apple Pay ve Apple Cüzdan Başkan Yardımcısı "Kimlikleri ABD'deki kullanıcılara sunmak için daha birçok eyalet ve TSA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Arizona kimliği eklemek için Cüzdan uygulamasında ekranın üst kısmındaki “+” düğmesine dokunmanız yeterli olacak.

Ardından, kimliğin veya ehliyetin her iki tarafını da taramanız istenecek. Bundan sonra belge sahibi, “kurulum işlemi sırasında dizi veya yüz ve kafa hareketlerine” ek olarak Arizona MVD ile eşleştirilecek bir selfie çekecek. Kullanıcının belgelerini Apple Cüzdan'a ekleme isteğini doğrulamak ve onaylamak eyaletin sorumluluğunda olacak.

Ayrıca Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı'ndan seyahat eden sakinler için de bazı ayarlar getiriliyor. Tüm bilgiler dijital olarak paylaşılıyor, ancak TSA doğrulama amacıyla yolcunun fotoğrafını da çekiyor.

Yeni eklenen ehliyet özelliği iOS 15.4 çalıştırıyorsa iPhone 8 ve daha yeni sürümlerde veya watchOS 8.4 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran Apple Watch Series 4 ve daha yeni sürümlerde kullanılabilir. Sonraki birkaç eyalet Colorado, Hawaii, Mississippi, Ohio ve Porto Riko bölgesini içeriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.