Güncel

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Akaryakıta tekrar zam

Akaryakıt fiyatlarındaki çalkalanmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda araç sahiplerine bir kötü haberimiz daha var.

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Akaryakıta tekrar zam

Bir süredir brent petrol fiyatlarındaki değişiklikler ve dolar kurundaki oynamalar yüzünden akaryakıt fiyatlarında ciddi anlamda değişiyor. İptal edilen bir kaç zamın ardından şimdi tekrar zam haberleri gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarına tekrar bir zam gelmesi söz konusu.

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Akaryakıta tekrar zam

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Akaryakıta tekrar zam - Resim : 1

Önceki gün benzinde 1 lira 51 kuruş, motorinde 2 lira 41 kuruş indirim yapıldı ve indirimli fiyatlar pompa fiyatlarına yansıtıldı. Bu indirimin ardındansa bir zam haberi daha duyuruldu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 56 kuruş, motorinde ise 69 kuruş zam bekleniyor. Zamlarla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 lira 22 kuruşa, motorinin ise 25 lira 16 kuruşa kadar yükselecek. 

Araç sahiplerinin uzun süredir yüzü gülmüyor diyebiliriz. Hem koronavirüs ile başlayan ciddi fiyat artışları hem de akaryakıt fiyatlarındaki artışlar araç sahiplerini fazlasıyla zora sokuyor. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarına tekrar tekrar gelen zamlar hem araç sahiplerini hem de araç almak isteyenleri tekrar zora sokmaya başladı. Sektörden gelen bilgiler tekrar bir zam haberine işaret etse de sürekli olarak değişen brent petrol fiyatları sebebiyle hem zam miktarı değişebiliyor hem de son anda iptal haberleri de gelebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.