Güncel

Artık PTT ATM'den para çekmek daha kolay!

PTT ATM tarafında müşterilerinin merakla beklediği adımı sonunda attı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Artık PTT ATM'den para çekmek daha kolay!

Koronavirüs günlerinde en çok konuşulan başlıklardan birisi de PTT önlerinde oluşan kuyruklar olmuştu. Özellikle salgının ilk günlerinde bazı yardım ödeneklerinin PTT aracılığı ile yapılacağının duyurulması üzerine pek çok PTT şubesinde uzun kuyruklar oluşmuştu.

Bu kuyrukların bir diğer nedeni de PTT ATM'lerinde para çekme sınırlaması bulunmasıydı. Dolayısıyla belli bir limitim üzerinde para çekmek isteyenler zorunlu olarak şube içerisinden işlem yapıyorlardı. 

PTT bu konu ile ilgili adımı biraz geç de olsa attı. PTT'den yapılan açıklamada aşağıdaki satırlara yer verildi.

Artık PTT ATM'den para çekmek daha kolay! - Resim : 1

Artık PTT ATM den para çekmek daha kolay!

"PTT olarak koronavirüs hastalığı ile mücadele kapsamında müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda PTT ATM’lerimizden günlük ücretsiz para çekme limitini 28 Nisan 2020 tarihi itibarıyla 3 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkardık.

Para çekme işleminizi, PTTKart’ınız ile tüm kamu ATM’lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, PTT ATM’lerimizden tek seferde çekilebilecek nakit tutarı limitini de 1500 TL’den 3 bin TL’ye çıkardığımızı hatırlatmak isteriz."

Yani artık 3000 TL'nin üzerinde para çekmek istediğinizde de ATM üzerinden işlem yapabileceksiniz. Açıkçası PTT'nin bu adımda biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Zira pek çok banka ATM üzerinden çekilebilecek para miktarını salgının ilk günlerinde arttırmıştı. 

Sonuç olarak zararın neresinden dönülürse kardır diyebiliriz. Umarız bu haberden sonra şube içerisine girmek için bekleyenlerin sayısında önemli bir azalış olur.

Yorumlar
ilo
ptt açıldı mı.çalışıyor mu.e-devlet şifresi alabilirmiyiz.havale yaptırabilir miyiz.bu konularda haber verir misiniz.
Cevapla
TUNCER
Bu dönemde Bütün bankalar havale Eft ücretsiz ptt de 7 ₺ soyğuna devam kamu bankasının örnek teşkil olması gerekirken o vatandaşı nasıl soyarımın hesaplarını yapıyor yazıklar olsun.
Cevapla
Feridun
Teşekkürler, güzel bir uygulama. Biirde İnternet, telefon bankacılığına geçseniz çok iyi olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.