Güncel

Okullarda koronavirüs tatili uzatıldı! Peki okullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber sonunda geldi. Koronavirüs tatili uzatıldı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte yanıtı.

Okullarda koronavirüs tatili uzatıldı! Peki okullar ne zaman açılacak?

Koronavirüs salgını ülkemizde ilk olarak 11 Mart tarihinde görülmüştü. Hemen akabinde alınan ilk tedbirlerden birisi de okulların tatil edilmesi olmuştu. İlk etapta Nisan’daki ara tatil öne çekilmiş ve 1 hafta sonrasında uzaktan eğitim başlamıştı. Uzaktan eğitim sürecinin Nisan ayına kadar devam edeceği belirtilmişti.

Salgının ülkemizdeki etkisini arttırması üzerine uzaktan eğitim süreci Mayıs ayına kadar uzatıldı. Nisan ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde milyonlarca öğrencinin merakla beklediği açıklama sonunda geldi.

Okullarda koronavirüs tatili uzatıldı! Peki okullar ne zaman açılacak?

Koronavirüs tatilinin Haziran ayına kadar uzatıldığı açıklandı. Başka bir ifadeyle öğrencileri Mayıs ayını da uzaktan eğitimle geçirecekler.

Öte yandan en çok merak edilen bir diğer konu ise okullar ne zaman açılacak sorusuydu. Bu soru henüz kesin bir yanıt bulmuş değil. Yani okulların tam olarak ne zaman açılacağı, yüzyüze örgün eğitimin ne zaman başlayacağı netleşmedi. Lakin Mayıs ayı ile birlikte koronavirüs salgının azalması ve hatta bitme noktasına gelmesi bekleniyor.

Dolayısıyla Haziran ayında okulların açılması umut edilebilir. Elbette yine de okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt olarak Haziran ayını ifade etmek yanlış olacaktır. Zira geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu hakkında bazı açıklamalarda bulunmuş ve okulların açılması için önceliklerinin Temmuz ya da Ağustos olmadığını dile getirmişti.

Yorumlar
💠Gakko💠
Devletimizin aldığı her karar değerlidir ve biz vatandaşları içindir lütfen çocukları okula gondermisiz diyem dışarı salmayin duyarlı olun bögün dışarıda birçok çocuk gördüm DUYARLI OLAK LÜTFEN
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.