Güncel

Artık siviller de uzaya gidebilecek!

Bu haberimiz uzaya çıkmak gibi bir düşüncesi olanlar için, detayları okuyun...


Yıllardır bir bilinmezliktir gelir gider. Uzaya çıkmak isteyen belki de milyonlarca kişi vardır, o deneyimi, o atmosferi yaşamak isteyen... Resmi kuruluşların uzaya gönderdiği mekiklerle birlikte sadece seçilen kişiler gönderiliyor. Artık bu değişmeye başladı, SpaceX'ın gerçekleştirdiği bir prototip ile birlikte siviller için uzaya gitmenin önü açılıyor.

Sivil havacılık sektörü için büyük bir iş kolu sunacak bu yeni proje
SpaceX şirketinin öncülüğünde gerçekleşecek gibi duruyor. Yakın gelecek için düşünülen bu planlar şimdiden çok büyük etki yaratmaya başladı.

1332328168_spacex-dragonrider-spacecraft-1img1.jpg

Yapılan çalışmalar belli bir ücret karşılığında sivil halkın başvuru yapacağı, çeşitli prosedürlerden sonra bir uzay deneyimi yaşayağını gösteriyor. Pek fazla talep edilmeyecek gibi görünse de bu sektör için yapılan çalışmaların ve şirketlerin şimdiden somutlaşmaya başladığını dile getirebiliriz.

SpaceX başlattığı hümmalı çalışmalarda bir ilki başardı, ilk çıkardığı prototipi NASA'ya ve basın mensuplarına sundu. Astronot ve bilim adamlarından geçer not alan,
Dragon spacecraft ismini verdiğimiz bu prototip 2013 yılından itibaren ilk seferlerine başlayacak bile.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.