Güncel

Turkuaz taksiler İstanbul yollarında!

Atatürk Havalimanı'nda bir süredir hizmet veren turkuaz ve lüks siyah taksiler, artık normal ulaşım alanlarında da hizmet vermeye başladılar.


Atatürk Havalimanı'nda bir süredir hizmet veren turkuaz ve lüks siyah taksiler, artık normal ulaşım alanlarında da hizmet vermeye başladılar. Konforlu ulaşım imkanı sunan araçlar ilk kez İstanbul yollarında görüntülendi.

Ücret tarifesi normal araçlara göre daha pahalı olan taksileri tercih eden müşteriler, içerisinde klima, televizyon, masa, buzdolabı ve içecek ikramı bulunan araçlardan memnun. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, yaptığı açıklamada, lüks taksilerle İstanbul'daki yapımı süren yeni havalimanına hazırlık yaptıklarını söyledi.

Can, sözlerine; "Lüks siyah taksiler yeni havalimanında en az 100 tane olacak. Talebe göre bu araçlar daha da artacaktır." sözlerini eklemeyi de ihmal etmedi.

Böylelikle yeni dönemde turkuaz ve siyah olarak göreceğimiz taksilerin daha pahalı seyahat imkanı sunduğu ortaya çıktı. D ve E segmenti araçları ticari taksi olarak kullanan şoförler, tarife üzerinden yüzde 15 zam yaparak fiyat biçiyorlar.

Turkuaz taksiler 100 liralık bir yere 115 liraya seyahat imkanı sunuyor. Bu farklar aslında cezbetmiyor yine de UBER'i tercih edenlere. Siyah lüks taksilerde ise bu ücret 200 lira. Lüks siyah taksiler yeni havalimanında en az 100 tane olacak. Talebe göre bu araçlar daha da artacak.

Pahalı fiyatlandırmadan kaçan halka sunulan yeni tarifenin daha yüksek bir miktarda olması da halkı güldürdü. Her ne kadar bu seçeneğin gelmesine sıcak bakan vatandaş memnun olsa da bunu saçmalık olarak görenler de mevcut. 

Yorumlar
biri
sınıf farkını daha gözümüze sokun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.