Güncel

UBER'e karşı taksici saldırıları devam ediyor!

Taksicilerin UBER'e olan öfkesi yol kapattırdı. Trafiği felç eden taksiciler Bodrum'da halkı zora soktu. Polisin müdahalesi ile trafik tekrardan eski haline çevrildi.


UBERE karşı taksicilerin öfkesi henüz dinmiş değil. En son yapılan açıklamaya göre UBER ülkemizde yasaklanmıştı. Ancak bu kararı hiçe sayan şirket, kemik kadrosuna hizmet vermeye devam ediyor. Bu duruma karşı artık rahat bir nefes aldığımızı düşünürken taksiciler yine rahat duramadı.

UBER sürücülerinin İstanbul'daki faaliyetlerini Bodrum'a kaydırdığını düşünen taksi şoförleri, Bodrum'da yolu kapatarak halkı hiçe saydılar. Polislerin eşliğinde basın açıklaması da yapan taksiciler, bir süre sonra yolu tekrardan trafiğe açtı.

Bodrum yarımadasında bir grup taksici, Torba Kavşağı’na konvoy halinde gelerek trafiği felç etti. Bodrum Havalimanı'na kadar konvoy halinde gitmek isteyen taksiciler, polis tarafından engellenince bu kez de yolu kapattılar.

Yaklaşık 1 saat boyunca trafiği aksatan taksiciler daha sonra dağıldı. Hükümetin yanında olmalarını isteyen taksici şoförleri hükümeti zor duruma sokacak hareketlerde bulunmaya devam ediyor.

Bu olay Bodrum'da yaşanan ilk UBER vakası da değil. Geçtiğimiz haftalarda da acente aracını Uber zanneden taksi şoförleri, araç sürücüsünü saldırmışlardı. Taksici terörü ne zaman son bulacak bilmiyoruz ancak artık bu duruma bir el atılması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar
Tayyib
Uber dünyada tercih edilen bir sistem. Türkiye de özgürlük varsa uber yasaklanmamalı. Yenilikler iyidir.
Cevapla
Cabbar
Bu taksileri trafikten men edeceksin. Taksicilerinde ehliyetlerine 6 ay el koyacaksın. Bu zaman zarfında daha düzgün taksici eğitip, uber gibi ama yerli bir firma aracılığıyla yeni taksi firması açtırıp, eski taksicileri de belediyenin çevre temizliğinde istihdam edeceksin, akılları başlarına gelecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.