Güncel

Aselsan'dan yeni Kaplanlar geliyor

Aselsan bomba imha robotu yeni Kaplanlarını tanıtmaya ahzırlanıyor.

Aselsan'dan yeni Kaplanlar geliyor

Önemli çalışmalara imza atan ASELSAN, şimdi de el yapımı patlayıcılar ve bombaların imha edilmesini sağlamak için geliştirdiği yeni bomba imha robotlarını tamamladı. Bu robotlar ilk olarak IDEF'te dünyaya tanıtılacak.

KAPLAN isimli yeni modeller radar tabanlı özellikleri ile toprak altında veya herhangi bir paket içine gizlenmiş el yapımı patlayıcıları tespit edip etkisiz hale getirebilecek.

1366277482_50b4e1181a6bb13.jpg

ASELSAN daha önce KAPLAN Bomba İmha Robotu'nu geliştirmiş ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hizmetine sunmuştu. Bu robotlar insanların hayatını tehlikeye atmadan bombaları imha etmekle görevli. KAPLAN, batarya değiştirilmeden 15 kilometre yol gidebiliyor ve 4 saati aşan süre boyunca bomba imha görevlerini yerine getirebiliyor.

KAPLAN, tamamen milli olanaklarla geliştirildi ve yeni modelleri, önümüzdeki ay düzenlenecek IDEF 2013 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda tanıtılacak. Geliştirilen KAPLAN'larda kullanılan patlayıcı tespit ve imha teknolojisine dünyada sadece birkaç ülkenin sahip olduğu söyleniyor.

Yorumlar
bilent
devlet destegi sart. kirpi uretimi bile borc yuzunden durdu
Cevapla
ali
Tebrik ediyorum.muhendislerimize sahip cikinnnn.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.